Reklama

Vistula Folk Festival oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Vistula Folk Festival oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed ratuszem uroczyście powitano zespoły występujące w ramach siódmej edycji Vistula Folk Festival. Było gorąco!

Przed ratuszem uroczyście powitano zespoły występujące w ramach siódmej edycji Vistula Folk Festival. Było gorąco!

Płock od dzisiaj gości energetyczne grupy z pięciu krajów: Węgier, Brazylii, RPA, Ukrainy oraz Polski, które  przed ratuszem porwały płocczan do energetycznego tańca.

Warto przypomnieć, że w 2012 roku, po 32-letniej przerwie, na kulturalną mapę Polski powrócił najstarszy w kraju festiwal folklorystyczny. Ogólnopolski Festiwal Folkloru i Sztuki Ludowej w Płocku funkcjonował przez 14 lat (od roku 1967 do 1980). Po reaktywacji wydarzenie odbywa się pod nową nazwą Vistula Folk Festival - Nadwiślański Festiwal Folklorystyczny.

Celem, wskrzeszonej przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, imprezy jest pielęgnowanie polskiej kultury ludowej, ale też prezentowanie kultur innych krajów. Kiedy 45 lat temu rozpoczynała się trzecia edycja Festiwalu Folklorystycznego entuzjaści podkreślali ogólnokrajowy charakter wydarzenia. W 2012 roku gościliśmy zespoły z Bułgarii, Cypru, Łotwy, Serbii i Dagestanu. Rok później przyjechali do nas Indonezyjczycy, Meksykanie, Rumuni i Słowacy. W 2014 roku bawiliśmy się z grupami z Łotwy, Ukrainy, Włoch i Taiwanu. W kolejnych latach gościliśmy zespoły z Gruzji, Irlandii, Mongolii, Serbi, Sri Lanki, Ukrainy, Słowacji, Indonezji oraz Hiszpanii. Od 2013 roku jednym z elementów festiwalu jest scena folk, na której występowali m.in. Dikanda, Drewutnia oraz duet Karolina Cicha i Bart Pałyga. Koncerty to barwne widowiska muzyczno – taneczne, którym towarzyszy muzyka na żywo. Co roku występy cieszą płocczan swoim wysokim poziomem artystycznym, budząc ogromny podziw i entuzjazm.

Więcej na temat programu wydarzenia w artykule:

[ZT]20000[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE