Reklama

Uważajcie przy parkowaniu na ul. Kościuszki. Można się zdziwić

Opublikowano:
Autor:

Uważajcie przy parkowaniu na ul. Kościuszki. Można się zdziwić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wstępnym projekcie strefa płatnego parkowania miała obejmować też całą ulicę Kościuszki. Ostatecznie władze zdecydowały, że opłatami zostanie objęty nieco mniejszy obszar, który teraz kończy się przy pomniku Broniewskiego.

We wstępnym projekcie strefa płatnego parkowania miała obejmować też całą ulicę Kościuszki. Ostatecznie władze zdecydowały, że opłatami zostanie objęty nieco mniejszy obszar, który teraz kończy się przy pomniku Broniewskiego.

Dalszy fragment ul. Kościuszki sąsiaduje więc ze strefą i nie trzeba tam ponosić opłat. Przypomnijmy, że na parkingach, których właścicielem jest Urząd Miasta, opłaty są pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Właścicielem niektórych postojów nie jest miasto i obowiązują inne stawki.

[ZT]13967[/ZT]

W związku z utworzeniem strefy ul. Kościuszki stała się naturalnym miejscem "ucieczki" kierowców, którzy za parkowanie nie chcą płacić. Zostawiają więc swoje pojazdy np. na wysokości Domu Broniewskiego. 

W strefie każde miejsce parkingowe jest dokładnie wyrysowane białą farbą. Podobne powstało też na ul. Kościuszki. Kierowcy powinni więc parkować na ulicy czy po staremu, czyli na chodniku? Okazuje się że... nigdzie. Te miejsca nie są w ogóle przeznaczone dla samochodów osobowych.

- Zatoczki są przeznaczone dla autobusów - tłumaczy Alina Boczkowska z zespołu prasowego Urzędu Miasta. - Kiedyś autobusy zatrzymywały się przy prokuraturze, ale teraz parking został przeniesiony. Autobusy mogą się tu zatrzymać na 15 minut, czyli np. wysadzić wycieczkowiczów, podjechać na parking docelowy i potem wrócić. Wszystko w dogodnym miejscu, blisko starówki.

W tygodniu często można jednak spotkać kierowców, którzy parkują w tym miejscu - czy to na chodniku czy na wyznaczonym na jezdni obszarze. Jak tłumaczą urzędnicy, w ten sposób narażają się na mandaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE