Reklama

Uważajcie! Na drogach może się zrobić niebezpiecznie, wydano ostrzeżenie

Opublikowano:
Autor:

Uważajcie! Na drogach może się zrobić niebezpiecznie, wydano ostrzeżenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenie dla Płocka i powiatu płockiego. Prognozują zamarzanie lokalnie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Wskazana jest ostrożna jazda, z prędkością dostosowaną do warunków pogodowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenie dla Płocka i powiatu płockiego. Prognozują zamarzanie lokalnie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Wskazana jest ostrożna jazda, z prędkością dostosowaną do warunków pogodowych.

Temperatura minimalna wyniesie od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C. Z powodu marznącego deszczu na jezdniach zrobi się ślisko, możliwa jest gołoledź. Ostrzeżenie IMGW-PIB obowiązuje od godz. 18.00 w poniedziałek, 2 grudnia do godz. 9.00 we wtorek, 3 grudnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc.

W Ratuszu zapewniają, że służby miejskie są gotowe do zimy, otwarta jest ogrzewalnia dla osób bezdomnych (od godz. 20.00 do 8.00 rano), a także przygotowane bezpłatne, miejskie składowisko śniegu (znajduje się na działkach gminnych przy ul. Długiej), z którego mogą korzystać mieszkańcy miasta Płocka oraz podmioty działające na jego terenie.

W sezonie zimowym do utrzymania płoccy drogowcy mają blisko 300 km dróg publicznych i 50 km dróg niepublicznych. Zakład Usług Miejskich MUNISERWIS dysponuje 17 pługopiaskarkami, ponadto na  potrzeby akcji ZIMA zostały zabezpieczone także materiały do zwalczania śliskości: 600 ton soli drogowej i 500 ton piasku

Za utrzymanie dróg wewnętrznych nie zarządzanych przez Gminę-Miasto Płock odpowiedzialni są właściciele bądź zarządcy gruntów, na których są one położone: spółdzielnie mieszkaniowe, deweloperzy, właściciele nieruchomości. Za odśnieżanie i utrzymanie przejezdności dróg publicznych oraz w razie zaistnienia takiej potrzeby dróg wewnętrznych należących do Gminy-Miasta Płock w granicach administracyjnych miasta odpowiada w sezonie 2019/2020 Miejski Zarząd Dróg. W imieniu MZD realizuje Zakład Usług Miejskich MUNISERWIS.

Jednostką współodpowiedzialną za organizację AKCJI ZIMA jest Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka, który w szczególności odpowiada za odśnieżanie i utrzymanie:
- chodników na terenie miasta (z wyłączeniem chodników przy posesjach nie należących do Gminy Miasta Płock);
- przejść dla pieszych (chodniki) znajdujących się w pasach zieleni oddzielających drogi dwujezdniowe w granicach administracyjnych miasta;
- zatok autobusowych i chodników na przystankach Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w pasach dróg w granicach administracyjnych miasta;
- pętli autobusowych Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w granicach administracyjnych miasta z wyłączeniem pętli przy ul. Medycznej, (odśnieżanie i utrzymanie pętli autobusowej Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. przy ul. Medycznej pozostaje w zakresie obowiązków KM-Płock Sp. z o.o. jako właściciela tego terenu). Realizację powyższych zadań w poszczególnych rejonach w imieniu WKŚ realizują firmy wyłonione w przetargach.

Przyjmowanie zgłoszeń interwencyjnych oraz informacja o bieżącym stanie utrzymania dróg:
(24) 364 01 49 - telefon całodobowy - dyspozytor MUNISERWIS
(24) 364 01 34 - telefon czynny w godz. 8.00-15.00 ? koordynator Akcji ZIMA w MZD

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE