Reklama

Uważajcie, kogo wpuszczacie do domu. Policja apeluje do mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Uważajcie, kogo wpuszczacie do domu. Policja apeluje do mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniecznie uważajcie, kogo i w jakim celu wpuszczacie do domu. Bywa, że złodzieje podszywają się pod osoby z administracji albo, jak w tym przypadku, kogoś, kto przyszedł rzekomo sprawdzić wodomierze.

Koniecznie uważajcie, kogo i w jakim celu wpuszczacie do domu. Bywa, że złodzieje podszywają się pod osoby z administracji albo, jak w tym przypadku, kogoś, kto przyszedł rzekomo sprawdzić wodomierze.

Do kradzieży doszło na ul. Królowej Jadwigi.

- Kobieta i mężczyzna pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy weszli do domu – mówi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. - Wykorzystując nieuwagę seniorki, jedna z tych osób ukradła pieniądze.

Policjanci ponownie apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktu z osobami obcymi, które chcą wejść do mieszkania. - Każdy pracownik instytucji dokonującej kontroli w mieszkaniach musi mieć identyfikator, o którego należy poprosić przed wpuszczeniem osoby do mieszkania – przypomina rzecznik. - Dodatkowym działaniem będącym zabezpieczeniem przed przestępstwem będzie wykonanie telefonu do tej instytucji bądź, jeżeli jest to pracownik spółdzielni mieszkaniowej, do administracji osiedla, czy w danym terminie powinna być prowadzona kontrola w zakresie wodomierzy, gazomierzy czy też liczników energii lub bezpieczników.

Na policję zgłoszono także kradzież przy ul. Jana Pawła II. Doszło tam do włamania do jednego z mieszkań między 12 a 14 grudnia. Skradziono biżuterię i sprzęt elektroniczny. Właściciel poniósł straty oszacowane na 21,4 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE