Reklama

Uwaga! Zaczyna się wymiana wiat przystankowych

Opublikowano:
Autor:

Uwaga! Zaczyna się wymiana wiat przystankowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek firma Budotechnika zaczyna wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach. „Zniknie” 37 starych, w ich miejsce stanie 40 nowych. Ratusz prosi o cierpliwość, bo przez pewien czas wiat w ogóle nie będzie...

W poniedziałek firma Budotechnika zaczyna wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach. „Zniknie” 37 starych, w ich miejsce stanie 40 nowych. Ratusz prosi o cierpliwość, bo przez pewien czas wiat w ogóle nie będzie...

Jak informuje urząd kontrakt z firmą Budotechnika kosztuje ponad 732,6 tys. zł i polega na ustawieniu 40 nowych wiat, z których sześć będzie z pełnym wyposażeniem (z citylight’ami, monitoringiem oraz przyciskiem alarmowym do wzywania pomocy) i systemem dynamicznej informacji pasażerskiej. Prace mają zakończyć się 15 czerwca. Do tego czasu trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

- Wymiana wiat jest jednym z elementów pierwszego programu mobilności miejskiej, którego koszt przekracza 96 mln zł - wyjaśnił Hubert Woźniak z Zespołu Współpracy z Mediami UMP. - W jego skład wchodzi jeszcze przebudowa ul. Łukasiewicza, budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Tysiąclecia i Mickiewicza (wraz z przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza), budowa parkingu przy cmentarzu komunalnym i na koniec zakup 25 autobusów hybrydowych.

Unijne dofinansowanie do tego programu przekracza 66,5 mln zł.

Harmonogram prac zakłada, że Budotechnika zacznie najpierw demontować stare wiaty (siedem z nich zostanie jeszcze wykorzystanych na przedmieściach Płocka) i montować nowe. Te ostatnie będą powstawać etapami: najpierw wykonawca przygotuje fundamenty, potem postawi konstrukcję z dachem, na koniec będzie montował wyposażenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE