Reklama

Uwaga na złodziei. Cmentarze pod zwiększoną kontrolą!

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na złodziei. Cmentarze pod zwiększoną kontrolą! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy miejscy rozpoczynają wzmożone kontrole płockich cmentarzy i terenów do nich przyległych, aby wyeliminować kradzieże ozdobnych zniczy, stroików, wiązanek. Chodzi też o zwrócenie uwagi na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu cmentarzy.

Strażnicy miejscy rozpoczynają wzmożone kontrole płockich  cmentarzy i terenów do nich przyległych, aby wyeliminować kradzieże ozdobnych zniczy, stroików, wiązanek. Chodzi też o zwrócenie uwagi na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu cmentarzy.

Funkcjonariusze przede wszystkim prowadzą  rozmowy z zarządcami cmentarzy o częstsze wywożenie śmieci. Ponadto w trakcie kontroli cmentarzy strażnicy przypominają osobom sprzątającym groby, aby nie zostawiały na wierzchu bez opieki torebek z dokumentami i pieniędzmi. Namawiają także do oznakowania donic ze świeżymi kwiatami oraz dużych zniczy, co z pewnością zniechęci złodzieja do ich kradzieży.

- Do kontroli cmentarzy, także późnym popołudniem i nocą  włączą się również strażnicy z patrolówki, ponieważ tylko systematyczne kontrole mogą wyeliminować lub ograniczyć do minimum kradzieże, a potem nielegalny handel stroikami, zniczami i innymi artykułami związanymi  z Wielkanocą, szczególnie w okolicach nekropolii, placów targowych oraz głównych ciągów pieszych - informuje Jolanta Głowacka, rzeczniczka SM.

Chodzi przede wszystkim, jak podkreśla rzeczniczka, o zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby, jak również o zapobieżenie aktom wandalizmu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE