Reklama

Uwaga na oszustów. Podają się za ZUS

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na oszustów. Podają się za ZUS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oszuści podszywający się za pracowników ZUS-u, telefonicznie lub mailowo oferują przeliczenie emerytury w oparciu o nowe przepisy. Nie dajcie się nabrać!

Oszuści podszywający się za pracowników ZUS-u, telefonicznie lub mailowo oferują przeliczenie emerytury w oparciu o nowe przepisy. Nie dajcie się nabrać!

Jak poinformowała rzeczniczka płockiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Barbara Smardzewska-Czmiel, w ostatnich dniach ZUS dostaje sygnały o mailach i telefonach od rzekomych pracowników tej instytucji do osób prywatnych. Oszuści informują o możliwości przeliczenia emerytury, wynikającej ze zmiany przepisów Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i oferują płatną pomoc w tym zakresie.

Wszystko wygląda bardzo wiarygodnie. - Dla osób zainteresowanych przeliczeniem świadczeń podany był adres kontaktowy dyrektora i zastępcy dyrektora oddziału ZUS, mail zawierał również załącznik, który był najprawdopodobniej zawirusowany - relacjonuje Barbara Smardzewska-Czmiel.

Rzeczniczka płockiego oddziału podkreśla, żdd pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie przesyłają klientom korespondencji mailowej z informacją o możliwości skorzystania z przeliczenia świadczenia, nie kontaktują się też w tej sprawie telefonicznie.

- Dlatego uczulamy i prosimy o ostrożność - apeluje ZUS. - Jeżeli ktokolwiek z państwa ma wątpliwości co do wiarygodności kontaktujących się osób, prosimy o zgłoszenie tego faktu do  Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 lub do najbliższej jednostki ZUS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE