Reklama

Uwaga, kolejny odcinek ulicy do remontu

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, kolejny odcinek ulicy do remontu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek rusza kolejny etap prac przy Kazimierza Wielkiego. Przez najbliższe dwa miesiące możemy spodziewać się utrudnień na odcinku od skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego do skrzyżowania z Okrzei.

W poniedziałek rusza kolejny etap prac przy Kazimierza Wielkiego. Przez najbliższe dwa miesiące możemy spodziewać się utrudnień na odcinku od skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego do skrzyżowania z Okrzei.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg, dziś, w poniedziałek, rusza drugi etap prac na przebudowywanej Kazimierza Wielkiego.

- Prace rozpoczną się od wprowadzenia czasowej organizacji ruchu, frezowania nawierzchni asfaltowej i prac rozbiórkowych, następnie zostanie wybudowana infrastruktura podziemna i przebudowana ulica wraz z budową zjazdów i chodników bez ścieżki rowerowej - przypominają drogowcy.

Zgodnie z harmonogramem, prace na tym odcinku mają zakończyć się do początku września.

Gruntowny remont ulicy ruszył w połowie maja,  na pierwszy ogień poszedł odcinek od skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z Jasną do skrzyżowania z ul. Dobrzyńską. Jak już pisaliśmy, po przejściach z przetargiem ostatecznie wybrano konsorcjum Molewski z Włocławka i Invest Development z Chodeczy. Prace pochłoną ponad 6,5 mln zł, część będzie pochodziła z budżetu państwa w ramach  Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Na zdjęciu pierwszy z przebudowywanych odcinków, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE