Reklama

Uwaga, kolejne zmiany na starówce

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, kolejne zmiany na starówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ponownie apeluje do kierowców i rowerzystów, aby zapoznali się z kolejnymi zmianami dotyczącymi nowej organizacji ruchu na starówce. Już można zobaczyć nowe, mniejsze znaki drogowe. Na oznaczeniach przy parkingach przy dużej literze „P” pojawił się napis „Płatny” w związku z wprowadzeniem od sierpnia strefy płatnego parkowania.

Ratusz ponownie apeluje do kierowców i rowerzystów, aby zapoznali się z kolejnymi zmianami dotyczącymi nowej organizacji ruchu na starówce. Już można zobaczyć nowe, mniejsze znaki drogowe. Na oznaczeniach przy parkingach przy dużej literze „P” pojawił się napis „Płatny” w związku z wprowadzeniem od sierpnia strefy płatnego parkowania. 

Nowa organizacja ruchu obowiązuje na starówce od 12 lipca. Następne zmiany zostaną wprowadzone od 19 lipca, tym razem dla ulic: Grodzkiej, Małachowskiego, Teatralnej, Wyczałkowskiego, Tumskiej, Kościuszki, Kazimierza Wielkiego i na placu Narutowicza. Podobnie jak to było przy pierwszym etapie, także i tym razem w rejonie starówki skrzyżowania staną się skrzyżowaniami dróg równorzędnych. Pojawią się strefy zamieszkania, a w kilku miejscach będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy. 

Za Ratuszem przekazujemy główne zmiany na starówce:

Grodzka – pozostanie ulicą jednokierunkową, ale z dopuszczonym ruchem rowerzystów, jadących pod prąd (kontraruch). Dużą zmianą będzie to, że skrzyżowanie ul. Grodzkiej z pl. Narutowicza stanie się skrzyżowaniem dróg równorzędnych. Oznacza to, że pojazd wyjeżdżający z Grodzkiej na pl. Narutowicza będzie miał pierwszeństwo przejazdu przed autem jadącym w kierunku ul. Małachowskiego. Ale tylko w tym przypadku! Bo pojazd nadjeżdżający od Małachowianki kierowca wyjeżdżający z Grodzkiej będzie musiał już przepuścić.

Plac Narutowicza – największą zmianą będzie wprowadzenie tu strefy zamieszkania. Znikną więc znaki wyznaczające przejścia dla pieszych, a krzyżówki staną się skrzyżowaniami dróg równorzędnych. Jadąc w kierunku Małachowianki trzeba będzie przepuścić samochód wyjeżdżający z ul. Grodzkiej, czy Małachowskiego. Pod gmachem sądów będziemy jeździć jak dotychczas. Zostały także oznakowane miejsca postojowe. Do 31 lipca korzystanie z nich jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Zmieniona będzie także organizacja ruchu na jednokierunkową na parkingu naprzeciwko Płyty Grobu Nieznanego Żołnierza (ul. Tumska). 

Tumska – odcinek do Katedry – jest to droga wewnętrzna należąca do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Obowiązuje tam zakaz ruchu, i w efekcie zakaz zatrzymywania się i postoju dla wszystkich nieuprawnionych pojazdów.

Małachowskiego – zmieni się tu jedyne tyle, że wytyczone zostaną miejsca postojowe. Warto pamiętać o równorzędnym skrzyżowaniu tej ul. z Teatralną. Wyjeżdżający z Małachowskiego pojazd będzie miał pierwszeństwo przed autem jadącym Teatralną w kierunku Starzyńskiego, ale będzie musiał przepuścić auto nadjeżdżające z przeciwnego kierunku. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania.

Teatralna – wytyczone zostały miejsca postojowe. Ulica będzie objęta strefą zamieszkania. Na skrzyżowaniu ulicy Teatralnej z Małachowskiego pojazd jadący ul. Teatralna w kierunku Pl. Narutowicza będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego. Natomiast jadąc ul. Teatralną w kierunku Hotelu Starzyński będzie trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego.

Piekarska – wytyczone zostały miejsca postojowe. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Nadal na odcinku ul. Piekarskiej obowiązywać będzie zakaz ruchu. Ulica Piekarska objęta będzie strefą zamieszkania.

Wyczałkowskiego – obowiązuje zakaz ruchu na całej ulicy (zakaz nie dotyczy służb). Ulica objęta będzie strefą zamieszkania.

Kazimierza Wielkiego – odcinek od skrzyżowania z ul. Wyczałkowskiego i Pl. Stary Rynek do skrzyżowania z ul. Okrzei – rozpoczyna się przebudowa ulicy, która zaplanowana jest od połowy sierpnia do końca roku 2016. Po zakończeniu prac ten odcinek zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania i będzie objęty strefą zamieszkania.

Czytaj też: 

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE