Reklama

Uwaga, duże zmiany przy dworcu

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, duże zmiany przy dworcu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga kierowcy, szykują się spore zmiany! Zupełnie inaczej pojedziemy przy dworcu i Tesco, zostaną też likwidowane dwa przejścia dla pieszych w tym rejonie. To rozwiązanie na teraz, w przyszłości ma tu powstać duże rondo.

Uwaga kierowcy, szykują się spore zmiany! Zupełnie inaczej pojedziemy przy dworcu i Tesco, zostaną też likwidowane dwa przejścia dla pieszych w tym rejonie. To rozwiązanie na teraz, w przyszłości ma tu powstać duże rondo.

Szykują się spore zmiany w organizacji ruchu przy dworcu PKS/PKP. O część z nich wnioskowali sami mieszkańcy osiedla, a część ma związek z planami Komunikacji Miejskiej, by od 1 września autobusy linii podmiejskich miały swoją pętlę na nowo wyremontowanym dworcu, a nie - jak do tej pory - na dworcu autobusowym przy Jachowicza.

Zatem już za tydzień na dworzec od świtu do zmroku będzie wjeżdżać ok. 150 autobusów dziennie, a tymczasem jeśli chodzi o oznakowanie panowała tam dotąd wolna amerykanka i często dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji, również z udziałem pieszych.

Docelowo w miejscu, w którym krzyżują się Dworcowa z Chopina i Mickiewicza, Ratusz planuje budowę ronda. Zanim jednak powstanie, trzeba było doraźnych rozwiązań, związanych między innymi ze zmianą oznakowania. - Jeżeli pogoda umożliwi wykonanie nowego oznakowania poziomego, to w sobotę 29 sierpnia całkowicie zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Chopina - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza

Oto najważniejsze zmiany w rejonie dworca i Tesco:

- znikną dwa przejścia dla pieszych. Zlikwidowane zostaną pasy miedzy dworcem a Tesco oraz biało-czerwone przejście bliżej Otolińskiej - na wysokości bloku przy Chopina 65 (by uniemożliwić przejście, zostaną zamontowane żółte barierki). Do tej pory - jak informuje Ratusz - z tego drugiego przejścia korzystali głównie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 i ich rodzice. - Do dyspozycji pieszych pozostaną dwa przejścia z sygnalizacją świetlną - to na skrzyżowaniu Otolińskiej i Chopina (przy supermarkecie Mila), i to na wprost szkoły.

- przy dworcu, w rejonie pasa zieleni układającego się w niby-wyspę, zostanie wymalowane nowe oznakowanie. Do tej pory panowała tam wolna amerykanka, dochodziło do wielu nerwowych sytuacji, zwłaszcza gdy ktoś jadący skrajną częścią ulicy, nagle wykonywał manewr skrętu w przeciwnym kierunku. - Dzięki pojawieniu się odrębnych pasów do skrętu w prawo, w lewo i do jazdy na wprost, ruch zostanie spowolniony i skanalizowany - wyjaśnia Ratusz.

- pojawią się nowe prawo- i lewoskręty w rejonie skrzyżowania Chopina z Dworcową i Mickiewicza, a także na odcinku Chopina od ul. Otolińskiej do dworca. Wśród zmian są m.in.: przeznaczenie prawego pasa Chopina w stronę Bielskiej tylko do skrętu w prawo (na dworzec) czy skierowanie jadących w stronę Otolińskiej na środowy pas, dodatkowo powstanie pas włączania dla tych, którzy skręcili w Chopina z Dworcowej.

- zostanie wydzielony pas lewoskrętu dla pojazdów oczekujących na wjazd w uliczki prowadzące do wejść do szkoły (to - podobnie jak likwidacja przejścia dla pieszych na wysokości Tesco i dworca, również postulat mieszkańców osiedla).

- przy na wlocie ul.  Mickiewicza pojawi się azyl dla pieszych i rowerzystów wraz z dodatkowym oznakowaniem informującym o przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerów.

Fot. Portal Płock, UMP

Czytaj też:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE