Reklama

Uwaga, drogowcy zamykają skrzyżowanie

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, drogowcy zamykają skrzyżowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę rano drogowcy całkiem zamkną skrzyżowanie Jana Pawła II z Czwartaków przy galerii Wisła, na którym powstaje rondo. Kierowcy muszą wybierać inną drogę, objazdów muszą spodziewać się też pasażerowie autobusów Komunikacji Miejskiej.

W sobotę rano drogowcy całkiem zamkną skrzyżowanie Jana Pawła II z Czwartaków przy galerii Wisła, na którym powstaje rondo. Kierowcy muszą wybierać inną drogę, objazdów muszą spodziewać się też pasażerowie autobusów Komunikacji Miejskiej.

Jak poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, w sobotę 25 maja ok. godz. 6.00 skrzyżowanie zostanie zamknięte i nie będzie można nim przejechać aż do rana w poniedziałek. Miejski Zarząd Dróg planuje otworzyć je dla ruchu o 4.00 nad ranem w poniedziałek.

Objazdy autobusów

W związku z zamknięciem skrzyżowania autobusy linii 2, 3, 12, 14, 19, 20, 24, 25, 26, 27, 28, 30, 35 i N1 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Jak zapowiada Anna Kicińska, rzeczniczka Komunikacji Miejskiej, do ostatniego kursu w niedzielę wieczorem autobusy linii 3, 20, 26 i N1 będą omijać przystanek Czwartaków (w obydwu kierunkach przystanek Czwartaków nie będzie obsługiwany), autobusy linii 14, 19, 24 i 35 (na kursach do i z Podolszyc) zakończą i rozpoczną trasę na przystanku Sikorskiego (nie dojadą do pętli Podolszyce), autobusy linii 2 zakończą i rozpoczną trasę na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej) – nie dojadą do przystanku Czwartaków i pętli Podolszyce. Autobusy linii 12, 25, 27, 28 i 30 nie wjadą w al. Jana Pawła II. Dojazd do pętli Podolszyce będzie możliwy tylko autobusami linii 20, 22, 26, 33 i N1.

Zmiany na przystankach:

- Czwartaków – w czasie objazdu przystanek nie będzie obsługiwany;

- Podolszyce – przystanek nie będzie obsługiwany autobusami linii 2, 3, 12, 14, 19, 24, 25, 27, 28, 30 i 35; autobusy linii N1 w stronę Borowiczek odjeżdżać będą z przystanku po przeciwnej stronie ulicy (na przystanku początkowym linii 22, 26 itd.);

- Skotnickiego, Św. Wojciecha, Wiśniewskiego – przystanki nie będą obsługiwane autobusami linii 12, 25, 27, 28 i 30.

Pozostałe przystanki obsługiwane będą bez zmian.

W związku z objazdami może dochodzić do opóźnień autobusów - W przypadku wystąpienia utrudnień w miejscu przebudowy objazd może zostać wprowadzony nawet kilka godzin wcześniej - zapowiada Anna Kicińska.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE