Reklama

Ustawią smart ławki. Jak będą wyglądały?

Opublikowano:
Autor:

Ustawią smart ławki. Jak będą wyglądały? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ławki zapewne zobaczymy pod koniec maja na Podolszycach Południe. Wykonawcą została firma, która w swojej ofercie ma ławki solarne z komponentami umożliwiającymi ładowanie urządzeń mobilnych, przeglądanie stron internetowych, poznanie prognozy pogody i wyników jakości powietrza, słuchanie dźwięków natury, muzyki relaksacyjnej i przewodnika opowiadającego o mieście, a nawet... odstraszającymi komary z pomocą układu emitującego dźwięki o częstotliwościach ponadakustycznych. Wszystko zależy od życzenia klienta.

Ławki zapewne zobaczymy pod koniec maja na Podolszycach Południe. Wykonawcą została firma, która w swojej ofercie ma ławki solarne z komponentami umożliwiającymi ładowanie urządzeń mobilnych, przeglądanie stron internetowych, poznanie prognozy pogody i wyników jakości powietrza, słuchanie dźwięków natury, muzyki relaksacyjnej i przewodnika opowiadającego o mieście, a nawet... odstraszającymi komary z pomocą układu emitującego dźwięki o częstotliwościach ponadakustycznych. Wszystko zależy od życzenia klienta.

A jakie będą płockie smart ławki? Skromniej wyposażone. Przypomnijmy, że projekt na ustawienie dwóch smart ławek z wbudowanymi panelami słonecznymi, wyposażonych w akumulator i ładowarki USB należał do zwycięskich projektów osiedlowych w ramach 7. edycji budżetu obywatelskiego.

W przetargu ogłoszonym przez płocki Ratusz zwyciężyła firma Smartta Sp. z o.o. z Krzepic, która zamontuje w Płocku dwie - przy czym każda długa przynajmniej na 2,5 metra - ławki solarne. Obie będą ustawione na terenie placu Paderewskiego. Oparcie powinno być wykonane z elementów drewnianych (drewna egzotycznego w kolorze orzecha), uzupełniając całość konstrukcji elementami metalowymi.

Każda ławka musi posiadać panel fotowoltaiczny usytuowany w siedzisku ławki, a także układ elektroniczny i akcesoria umożliwiające ładowanie baterii urządzeń elektronicznych przez trzy porty USB (o tej możliwości mają świadczyć widoczne piktogramy). O tym, że nasz telefon czy tablet prawidłowo się ładuje, poinformuje dioda LED.

Ławki muszą być stabilne (waga jednej to minimum 150 kg), tak by się nie wywróciły. Aby zapewnić im odpowiednią ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, na uszkodzenia mechaniczne, wskazano użycie trwałego materiału. Dodatkowo poinstruowano, by każda z ławek solarnych posiadała możliwość trwałego połączenia z podłożem utwardzonym.

Płocki Ratusz zapłaci za ławki 25 tys. 830 zł. Wykonawca ma czas na wykonanie zamówienia do 30 maja 2019 r.

[ZT]20610[/ZT]

Fot. Dokumentacja przetargowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE