Reklama

Ustawią nowe wiaty przystankowe. Dwie będą w kształcie piłkarskich bramek

Opublikowano:
Autor:

Ustawią nowe wiaty przystankowe. Dwie będą w kształcie piłkarskich bramek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamiętacie jeszcze pomysł na wiaty stylizowane na piłkarskie bramki z emblematami klubowymi Wisły Płock i SPR Wisła Płock? Latem 2019 r. w płockim Ratuszu zapewniano, że dokumentację już mają, gorzej z zapewnieniem finansowania. Wstępnie szukano w budżecie 180 tys. zł na trzy wiaty.

Pamiętacie jeszcze pomysł na wiaty stylizowane na piłkarskie bramki z emblematami klubowymi Wisły Płock i SPR Wisła Płock? Latem 2019 r. w płockim Ratuszu zapewniano, że dokumentację już mają, gorzej z zapewnieniem finansowania.

Bramki miały stanąć przy Orlen Arenie - jedna przy ul. Batalionów Chłopskich, natomiast druga przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych (obok supermarketu). Trzecią - tę konwencjonalną - planowano ustawić przy pl. Dąbrowskiego, obok miejskiego szpitala.

Pomysł z wiatami wystylizowanymi na bramki zaczerpnięto z innych miast. Takie wiaty są np. w Łodzi z logo ŁKS i Widzewa (w tym z napisami po bokach "przyłącz się do gry") czy też przy stadionie w Tychach. Nietypowy przystanek ustawiono również w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego w Gdyni.

[ZT]23162[/ZT]

Wstępnie szukano w budżecie 180 tys. zł na trzy wiaty, w tym na dwie w kształcie bramek. Teraz okazuje się, że będzie więcej wiat, w dodatku można taniej.

- Na wiosnę zostanie ustawionych pięć nowych wiat. Dwie z nich będą miały kształt bramek. Jedna z nich zostanie ustawiona przy ul. Batalionów Chłopskich w pobliżu Orlen Areny, a druga przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych, przystanek Siennickiego. Pozostałe wiaty staną przy ul. Chemików, pl. Dąbrowskiego, czyli przy szpitalu św. Trójcy, a także na ul. św. Faustyny. Koszt wszystkich wiat wyniesie 148,5 tys. zł. Umowę z wykonawcą - firmą Budotechnika – podpisaliśmy 5 lutego 2020 r. Na realizację zadania firmie przysługują trzy miesiące od podpisania umowy - dowiedzieliśmy się w Referacie Informacji Miejskiej w Urzędzie Miasta Płocka.

Wizualizacja udostępniona przez UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE