Reklama

USG od miasta dla szpitala na Winiarach

Opublikowano:
Autor:

USG od miasta dla szpitala na Winiarach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala na Winiarach trafił nowoczesny aparat do ultrasonografii. Jego zakup został dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka.

Na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala na Winiarach trafił nowoczesny aparat do ultrasonografii. Jego zakup został dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka.

Cena nowego sprzętu to 137,7 tysiąca. Aż 100 tys. złotych przekazały szpitalowi władze miasta. Resztę dołożył szpital. Nowy sprzęt trafił na odział obserwacyjno-zakaźny. – To nie pierwsza i na pewno nie ostatnia darowizna dla szpitala na Winiarach – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas uroczystości związanych z przekazaniem ultrasonografu. – Dbałość o zdrowie społeczeństwa to priorytetem samorządów. Zarówno miasta, jak i województwa mazowieckiego.

Dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski zaznaczył, że nowy aparat trafi na oddział, który położony jest poza głównym budynkiem szpitala. – Dzięki temu pacjentów oddziału obserwacyjno-zakaźnego nie będziemy już musieli przewozić do pracowni ultrasonograficznej, która znajduje się w budynku centralnym – mówił Stanisław Kwiatkowski.

Nowy sprzęt może być wykorzystywany do rutynowych badań USG jamy brzusznej u pacjentów hospitalizowanych oraz leczonych na przewlekłe zapalenie wątroby typu B i C. Może być również wykorzystywany do wykonywania celowanej biopsji wątroby.

Możliwość wykonywania badań na terenie oddziału ma istotne znaczenie dla płynności pracy naszego personelu – podkreślała Małgorzata Galon, ordynatorka oddziału obserwacyjno-zakaźnego. – Osoby zaangażowane dotychczas w transport chorych na badanie, będą mogły spędzać więcej czasu przy łóżkach pacjentów.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE