Reklama

Urządzanie łazienki. Wybór ceramiki sanitarnej

Opublikowano:
Autor:

Urządzanie łazienki. Wybór ceramiki sanitarnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesna ceramika sanitarna umożliwia urządzenie funkcjonalnej i atrakcyjnej łazienki. Zróżnicowany design umywalek, sedesów i bidetów sprawia, że można je dopasować do każdej aranżacji i indywidualnego stylu. Jakie propozycje zapewniają producenci?

Nowoczesna ceramika sanitarna umożliwia urządzenie funkcjonalnej i atrakcyjnej łazienki. Zróżnicowany design umywalek, sedesów i bidetów sprawia, że można je dopasować do każdej aranżacji i indywidualnego stylu. Jakie propozycje zapewniają producenci?

Komfortowe komplety ceramiki łazienkowej

Producenci dostarczają często ceramikę w seriach, co oznacza, że w identycznym kolorze i stylu można skompletować umywalki, sedesy i bidety. Na dodatek niekiedy dostępne są na przykład dwa rodzaje umywalek. Wszystko jest wykonane z identycznego materiału, co oszczędza problemów przy dobieraniu poszczególnych elementów wyposażenia. Szybko można się zorientować, że proponowana ceramika sanitarna jest najczęściej utrzymana w kolorze białym, przy czym odcienie bieli są różne, gdy porówna się ze sobą projekty różnych marek lub nawet pochodzące od jednego producenta, ale z różnych serii. Inne wersje kolorystyczne także są dostępne, ale ze względu na mniejsze zainteresowanie zwykle są dostarczane na zamówienie.

Umywalki – co oferują producenci?

Umywalki są dostępne w klasycznych kształtach i rozmiarach, ale również w zupełnie niestandardowych. Coraz częściej designerzy wykorzystują obłe wykończenia. Wybór jest tak duży, że można idealnie dopasować szerokość i głębokość umywalki do własnych potrzeb. Za modele o wyraźnej linii, które wyglądają elegancko, a nawet luksusowo, trzeba zapłacić więcej. Oszczędności można szukać, korzystając ze sklepów z końcówkami kolekcji, które oferują doskonałe produkty renomowanych marek, dlatego warto sprawdzić ofertę na stronie +Outlet. Przy wyborze umywalki należy wziąć pod uwagę rodzaj baterii, jaki zamierzamy zastosować, ponieważ do baterii sztorcowej, czyli stojącej, potrzebna jest ceramika z fabrycznie przygotowanymi otworami.

Sedesy – dostępne opcje

Ceramika jest częścią wyposażenia łazienki służącą przez wiele lat, dlatego jej wybór musi być przemyślany. Przede wszystkim należy zastanowić się, czy sedes jest potrzebny w wersji stojącej czy wiszącej. Stojącą wersję montuje się w podłodze, ale mniej miejsca zajmują sedesy kompaktowe, która z kolei montuje się do stelaża. Następnie stelaż zostaje zabudowany.

Bidety – czym kierować się przy wyborze?

Coraz częściej ceramika łazienkowa jest uzupełniana o bidet, który w Polsce przez długie lata był pomijany. Jego kształt i wielkość są podobne jak w przypadku miski ustępowej. Prawidłowo, aby był w pełni użyteczny, powinien znajdować się koło sedesu. Bidet i sedes najlepiej wybierać u jednego producenta i z tej samej serii, dzięki czemu nie będzie problemu z rozbieżną estetyką i w łazience zostanie zachowana spójność aranżacji. Jeżeli został wybrany sedes stojący, bidet powinien być w tej samej wersji, a sedes wiszący pasuje wyłącznie do bidetu wiszącego. Wybór identycznej opcji ułatwia przy okazji kwestię montażu. Współczesna ceramika jest niezwykle różnorodna pod względem właściwości praktycznych i estetycznych, dzięki czemu można ją dopasować do każdej aranżacji łazienki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE