Reklama

Urządzą rozróbę w różnych częściach miasta

Opublikowano:
Autor:

Urządzą rozróbę w różnych częściach miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteście bezczelni, punktualni i bezwstydni? Jeśli tak, to świetnie. Marzycie o wakacjach z nutką sensacji, wypełnionymi scenami batalistycznymi, miłosnymi i politycznymi, to mamy dla was propozycję. Zainteresujcie się nietypowym projektem, jaki lada moment sprezentuje Stowarzyszenie Teatr Per Se. – Będzie dużo dymu, strzelania, nawet bombardowanie, jak to na wojnie – opowiada Mariusz Pogonowski.

Jesteście bezczelni, punktualni i bezwstydni? Jeśli tak, to świetnie. Marzycie o wakacjach z nutką sensacji, wypełnionymi scenami batalistycznymi, miłosnymi i politycznymi, to mamy dla was propozycję. Zainteresujcie się nietypowym projektem, który lada moment sprezentuje Stowarzyszenie Teatr Per Se. – Będzie dużo dymu, strzelania, nawet bombardowanie, jak to na wojnie – opowiada Mariusz Pogonowski.

Zeszłoroczne, objazdowe przedstawienie „Don Kichota” w misce na głowie bawiło i tych najmłodszych, i tych znacznie starszych. I tym razem można świetnie się zabawić w kolejnym spektaklu, jakie planuje Stowarzyszenie Teatr Per Se. Mariusz Pogonowski wziął na warsztat perypetie Króla Maciusia I, chociaż przyznaje, że zakończenie będzie inne. – Odegranie tego wszystkiego zajmie chyba ponad godzinę. Może jeszcze coś się skróci – zastanawia się podekscytowany pracą nad nowym projektem.

Poprosiliśmy go, aby zdradził nam co nieco z szykowanej fabuły. Opowieść zacznie się w momencie, kiedy w królestwie umiera tata Maciusia, tym samym zostaje on najmłodszym władcą w historii całego państwa. Król Maciuś I zdąży je nawet zadłużyć. Wkrótce potem zacznie się wojna, a on dostanie się do niewoli. Wygląda na to, że przeniesiemy się także na chwilę z miasta do…dżungli. Na jego życie będą czyhać groźni ludożercy i dzikie bestie, przed którymi lepiej uciekać w te pędy. Aktorzy wcielą się nawet w role … okrutnych rodziców. Trzeba przygotować na każdą ewentualność, bo można zostać zarówno ofiarą, jak i groźnym oprawcą. Dla nikogo z pewnością wyzwania nie zabraknie. Potrzeba około 40 śmiałków. – Szykujcie się na dużo biegania – zapowiada Pogonowski. – Z pewnością będzie śmiesznie.

Scenografię planuje ruchomą i niewielką. Jakieś sześć metrów na sześć metrów. Do tego trochę liny i drutu, skrzynki i taczki. Spektakl ponownie zagrają w różnych częściach miasta. W sumie planują wystawić go dziewięć razy w lipcu i w sierpniu, w tym na Podolszycach, w zoo, na Jordanku, Starym Rynku i …dworcu PKP przy okazji jego 50-lecia. Przygotowania potrwają od 14 do 25 lipca.

Wszyscy, dla których dzikie bestie są jednak nie takie straszne, niech koniecznie zgłoszą się na spotkanie organizacyjne lipca na godzinę 17.00 do siedziby Teatru Per Se przy ul. 3 Maja 18. Zaproszenie szczególnie dotyczy uczniów z gimnazjów i szkół średnich. Teatralne wariacje mogą stać się naprawdę ciekawą przygodą lub prawdziwym wakacyjnym szaleństwem na poligonie doświadczalnym ze sztuką. – Wspólnie zrobimy rozróbę – śmieje się Pogonowski

Czytaj też:

Fot. Objazdowy spektakl "Don Kichot", Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE