Reklama

Reklama

Urząd Stanu Cywilnego w budowie. A kiedy ślubna altana w podwórku zabytkowej kamienicy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa remont, a właściwie rozbudowa Pałacu ślubów – zabytkowego budynku, który mieści się przy ul. Kolegialnej 9. Na razie powstaje nowe skrzydło. W następnym etapie zostanie urządzone podwórze.

Reklama

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym - na tyłach obecnego USC - powstanie dodatkowy budynek. Na razie zostało wykonanych 30 proc. prac. Powinien być gotowy pod koniec tego roku bądź na początku następnego. 

- Ważną zmianą będzie wykonanie w nowym skrzydle USC dźwigu dla osób z niepełnosprawnością. Umożliwi on im dostęp do każdej kondygnacji budynku. Trzeba dodać, że wszystkie toalety również zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – podaje Hubert Woźniak z zespołu prasowego urzędu miasta i dodaje, że koszt prac w pierwszym etapie wynosi 5,4 mln zł.

Drugi etap, jeśli zostaną zarezerwowane środki w budżecie miasta, będzie realizowany w przyszłym roku. W jego ramach zaplanowano renowację oraz przebudowę frontowej, zabytkowej kamienicy, a także adaptację poddasza na pomieszczenia użytkowe. Ponadto na nowo zostanie zaaranżowane podwórze. Znajdzie się w nim altana służąca do ślubów plenerowych, staną elementy małej architektury jak ławki i stojak na rowery oraz zostanie nasadzona zieleń. 

Kiedy będzie gotowa ślubna altana? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - przetarg nie będzie się przedłużać czyli np. oferenci zaproponują kwoty mieszczące się w ramach możliwości finansowych miasta, jest szansa, że podwórze będzie gotowe już w przyszłym roku.

Na czas realizacji drugiego etapu, pracownicy przeniosą się do nowego skrzydła.

- Dzięki kompleksowej renowacji i rozbudowie Urząd Stanu Cywilnego zyska nowe pomieszczenia archiwum, pokój dla matki z dzieckiem, pokój migracji akt oraz kolejny do wydawania odpisów i wiele niezbędnych pomieszczeń biurowych – dodaje Woźniak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy