Reklama

Uroczystości ku czci patrona miasta

Opublikowano:
Autor:

Uroczystości ku czci patrona miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z wielowiekową tradycją w pierwszą niedzielę po 2 maja obchodzone będą w Płocku Uroczystości Zygmuntowskie. Ich głównym punktem będzie msza święta odprawiona w katedrze o 10.

Zgodnie z wielowiekową tradycją w pierwszą niedzielę po 2 maja obchodzone będą w Płocku Uroczystości Zygmuntowskie. Ich głównym punktem będzie msza święta odprawiona w katedrze o 10.

Relikwie św. Zygmunta, króla i męczennika, zostały sprowadzone do katedry w Płocku już w XII wieku. Wtedy właśnie Zygmunt stał się patronem naszego miasta, a także Kapituły Katedralnej Płockiej i parafii katedralnej.

Tegoroczne Uroczystości Zygmuntowskie zostały zaplanowane na niedzielę 5 maja. Główna msza będzie odprawiona o 10.00. Dzień wcześniej o 18 w katedrze sprawowane będą Nieszpory ku czci św. Zygmunta.

– Zapraszam do wzięcia udziału w tych uroczystościach kapłanów pracujących i mieszkających w naszym mieście, siostry zakonne oraz wiernych świeckich wszystkich płockich parafii – zachęca Biskup Roman Marcinkowski, prepozyt Kapituły Katedralnej Płockiej. – Niech nas zgromadzi, drodzy Bracia i Siostry, wspólna modlitwa - za wstawiennictwem św. Zygmunta – w intencji Kościoła Świętego, Ojczyzny, naszego miasta i nas samych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE