Reklama

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano:
Autor:

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Bazylice Katedralnej odbędzie się uroczysta msza, podczas której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego. Planowany jest także marsz z grupami rekonstrukcyjnymi i złożenie kwiatów w miejscu pamięci.

W Bazylice Katedralnej odbędzie się uroczysta msza, podczas której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego. Planowany jest także marsz z grupami rekonstrukcyjnymi i złożenie kwiatów w miejscu pamięci.

Obchody odbędą się w sobotę, 3 marca. Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Klubu Wisła Płock i Oddziałem IPN w Warszawie, podobnie jak w latach ubiegłych, są organizatorami tegorocznego Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Płocku. 

Uroczystości mszy św.  o  godz. 12:00 w Bazylice Katedralnej WNMP poprowadzi ks. biskup Piotr Libera. Podczas nabożeństwa nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy memoratywnej upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego - Żołnierzy Wyklętych. 

Następnie na placu przedkatedralnym, zostanie sformowana kolumna 6. Płockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy wraz z rekonstruktorami przejdą w rytm marszów granych przez Szkolną Orkiestrę Dętą ZST pod Panteon Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu  przy al. F. Kobylińskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty.

Ostatnim akcentem uroczystości będzie koncert Andrzeja Kołakowskiego z towarzyszeniem Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, który rozpocznie się o godz. 18:00 w auli PSM, ul. Kolegialna 23. Wstęp wolny.

Partnerami uroczystości są: Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku oraz Lasy Państwowe. Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Płocku został objęty patronatem: Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL, Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Związku Żołnierzy NSZ. Wsparcia finansowego inicjatywie udzielił partner projektu PKN Orlen.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE