Reklama

Uroczyste obchody 99-lecia policji. Wręczono odznaczenia [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Uroczyste obchody 99-lecia policji. Wręczono odznaczenia [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci świętowali. Uoczystości miały miejsce w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Było wiele podziękowań i wyrazów uznania dla działania płockiej policji. Z okazji rocznicy wręczono nominacje 44 funkcjonariuszom oraz odznaczenia związków zawodowych.

Policjanci świętowali. Uroczystości miały miejsce w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Było wiele podziękowań i wyrazów uznania dla działania płockiej policji. Z okazji rocznicy wręczono nominacje 44 funkcjonariuszom oraz odznaczenia związków zawodowych. 

Obecny na wydarzeniu komendant miejski nadkomisarz Sławomir Żelechowski przybliżył historię niemal stu lat kształtowania się policji w mieście po odzyskaniu niepodległości. Podkreślił, jak ciężka i pełna wyzwań jest na co dzień praca policji, dodając że nie jest to zwykła służba, ale po prostu obowiązek moralny.

- Na pracy policji ciąży obowiązek nie tylko dbania o bezpieczeństwo innych, ale też odpowiedzialność moralna - mówił komendant Sławomir Żelechowski. - Ciąży na nas obowiązek chronienia najważniejszych wartości, takich jak życie i zdrowie. Cieszę się, że dzięki wspólnemu wysiłkowi liczba przestępstw w pierwszym półroczu spadła do poziomu, jakiego nigdy jeszcze nie osiągnęła. To nie jest łatwa praca, dlatego chciałbym dzisiaj wam wszystkim podziękować - podkreślał.

Prezydent, obecny na uroczystościach, dziękował funkcjonariuszom za ich wkład w pracę nad podniesieniem bezpieczeństwa w naszym mieście.

- Dziękuję za codzienną, może nie efektowną, ale efektywną służbę, która skutkuje poprawą bezpieczeństwa w mieście i regionie – mówił włodarz. 

Wręczył też wyróżnienia 13 policjantom, dziękując im za pełnienie patroli na ulicach, za współpracę ze wszystkimi służbami, z ratuszowym wydziałem zarządzania kryzysowego, ze strażą miejską.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE