Reklama

Urna zamiast trumny. Na cmentarzu zbudują kolumbarium

Opublikowano:
Autor:

Urna zamiast trumny. Na cmentarzu zbudują kolumbarium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urny z prochami zmarłych wkrótce będzie można umieścić w kolumbarium. Budowę na cmentarzu komunalnym podzielono na 18 etapów. Na razie ogłoszony przetarg obejmuje etap pierwszy, czyli budowę jednego segmentu i fundamentu pod drugi tego typu obiekt na nekropolii przy ul. Bielskiej.

Urny z prochami zmarłych wkrótce będzie można umieścić w kolumbarium. Budowę na cmentarzu komunalnym podzielono na 18 etapów. Na razie ogłoszony przetarg obejmuje etap pierwszy, czyli budowę jednego segmentu i fundamentu pod drugi tego typu obiekt na nekropolii przy ul. Bielskiej.

Obecnie wyznaczony teren jest wolny od zabudowy. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem - każdy segment będzie miał 2,38 metra wysokości, 1,52 metra szerokości i 11,6 metra długości. W jednym segmencie uwzględniono 120 nisz na urny. Wykończenie będzie z płytek z jasnego granitu, natomiast nisze zostaną zamknięte tablicami z ciemnoszarego granitu o grubości 3 cm, mocowanymi za pomocą kotew i rozet ozdobnych wykonanych ze stali nierdzewnej.

Docelowo przewidziano utwardzenie terenu w bezpośrednim sąsiedztwie kolumbarium wraz z niezbędną infrastrukturą komunikacyjną i oświetleniem, ustawienie przynajmniej trzech ławek na każdym placu między segmentami.

W piątek opublikowano informację z otwarcia ofert. W przetargu startowały dwie firmy, jedna ze Szczecina i jedna z Lubartowa. Ta pierwsza - Świat z granitu Sp. z o. o. - zaproponowała wykonanie zamówienia za 480 tys. zł, druga - Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz - jest o wiele tańsza, skorzystanie z ich usług kosztowałoby 279 tys. zł. Zakład Usług Miejskich "Munisewis" przewidział kwotę 295,1 tys. zł.

Wybrany wykonawca będzie miał od momentu podpisania umowy 8 tygodni na realizację przedmiotu zamówienia.

Materiały graficzne - dokumentacja przetargowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE