Reklama

Uprawiali konopie na Podolszycach

Opublikowano:
Autor:

Uprawiali konopie na Podolszycach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z płockich Podolszyc wykryli kwitnący interes na poddaszu jednego z domów. I to dosłownie. Za jednym zamachem udało im się zabezpieczyć susz roślinny o wartości kilkuset tysięcy złotych, a ponadto całkiem sporą ilość gotówki i trzy podrobione dowody osobiste.

Policjanci z płockich Podolszyc wykryli kwitnący interes na poddaszu jednego z domów. I to dosłownie. Za jednym zamachem udało im się zabezpieczyć susz roślinny o wartości kilkuset tysięcy złotych, a ponadto całkiem sporą ilość gotówki i trzy podrobione dowody osobiste.

Jak poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji, w środę z rana, 22 października policjanci trafili na poddasze jednego z domów na Podolszycach. W środku zastali tylko 37-letniego mężczyznę, natomiast na poddaszu zobaczyli rozstawiony namiot o wymiarach 3x3 metry, a w nim wszystko, co było potrzebne do uprawy konopii indyjskich. Namiot wyposażono w system do odpowiedniego naświetlania i nawadniania konopii oraz do wentylacji. Wewnątrz rosło kolejnych 96 roślin, za to w innym pomieszczeniu stało poustawionych równiótko jedna przy drugiej 86 donic z korzeniami i odciętymi łodygami.

- Według wstępnych szacunków z łodyg, które zostały zabezpieczone, można byłoby uzyskać około 2 kg narkotyków o wartości około 60 tys. zł – ocenia Krzysztof Piasek, policyjny rzecznik. - Istnieje także podejrzenie, że znalezione 70 tys. zł. może pochodzić z przestępczego procederu – dodaje.

Oprócz niezłej sumki znaleziono również 3 sfałszowane dowody osobiste. Na każdym było umieszczono to samo zdjęcie, ale każdy wydano na inne nazwisko.

W związku z akcją zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 37 i 40 lat. Ustalenia trwają.

Fot. KMP

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE