Reklama

Upał na razie nie odpuszcza. Wyższe temperatury nawet nocą

Opublikowano:
Autor:

Upał na razie nie odpuszcza. Wyższe temperatury nawet nocą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydano ostrzeżenie dla województwa mazowieckiego, w tym dla powiatu płockiego i miasta Płocka. Wysoka temperatura, która już teraz daje niektórym się we znaki, sprawi, że będziemy szukać w szafach najcieńszych, najbardziej przewiewnych ubrań. Jedno jest pewne, zacierają ręce producenci lodów.

Wydano ostrzeżenie dla województwa mazowieckiego, w tym dla powiatu płockiego i miasta Płocka. Wysoka temperatura, która już teraz daje niektórym się we znaki, sprawi, że będziemy szukać w szafach najcieńszych, najbardziej przewiewnych ubrań. Jedno jest pewne, zacierają ręce producenci lodów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie prognozuje upał do czwartku, 13 czerwca. Maksymalna temperatura wyniesie od 30 do 32°C, natomiast w nocy będzie wahała się od 17 do 21°C.

Przypomnijmy, że dziś dla chłody rozstawiono kurtyny wodne i deszczownice.

[ZT]22602[/ZT]

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, warto pić jak najwięcej niegazowanej wody, warto sięgnąć np. po arbuza i w miarę możliwości ograniczyć przebywanie na słońcu, a zwłaszcza bez nakrycia głowy. Lepiej unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Pamiętajmy także o odpowiednim doborze ubrań (najlepiej, aby nasze rzeczy były wykonane z bawełny, a nie np. z poliestru, który jest mało przewiewnym materiałem).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE