Reklama

Umowa na projekt sali koncetowej podpisana. Są pierwsze przymiarki do terminu realizacji

Opublikowano:
Autor:

Umowa na projekt sali koncetowej podpisana. Są pierwsze przymiarki do terminu realizacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski podpisał umowę na zaprojektowanie sali koncertowej na Nowym Rynku. Ma być gotowy za dwa lata.

Prezydent Andrzej Nowakowski podpisał umowę na zaprojektowanie sali koncertowej na Nowym Rynku. Ma być gotowy za dwa lata. 

Kolejny krok w kierunku budowy sali koncertowej został wykonany. Tuż przed "Muzycznym Czwartkiem" prezydent Andrzej Nowakowski podpisał umowę z pracownią Plus3 Architekci. Firma z Warszawy ma dwa lata na przedstawienie projektu. 

Prace zostały podzielone na kilka etapów. Koncepcja architektoniczna ma być przedstawiona najpóźniej za trzy miesiące. Na wykonanie kompletnego projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę jest czas do marca 2021 roku, a to jest potrzebne do starania się dofinansowanie. 

- Chcemy starać się o pieniądze z Funduszu Norweskiego na budowę sali koncertowej - mówił prezydent. - Przygotowanie projektu wykonawczego, dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu na budowę ma być gotowe w ciągu dwóch lat od dziś. 

Za projekt ratusz zapłaci 7,5 mln złotych. Inwestycja mogłaby teoretycznie ruszyć za dwa lata. 

- Po uzyskaniu projektu będziemy znali ostateczny koszt inwestycji. Dużo zależy od tego czy w budżecie uda nam się zarezerwować odpowiednie środki, pozyskać je z Funduszu Norweskiego lub innego źródła zewnętrznego. Na pewno niezwłocznie po zakończeniu projektowania chcemy przystąpić do realizacji - zapewniał Nowakowski. 

W budowie sali koncertowej kluczowy jest nie sam wygląd, ale akustyka.  

- Mamy duży i sprawdzony zespół, który projektował akustykę muzyczną dla Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Mamy cały zespół akustyków i elektrokustyków, którzy zadbają o to, żeby akustyka była jak najlepsza. My, architekci, zadbamy o projekt. Zespół jest sprawdzony i będzie nas pilnował, żebyśmy o tym nie zapomnieli - mówiła Katarzyna Głażewska, architekt z pracowni Plus 3 Architekci. 

Bardzo optymistyczny wariant zakłada, że sala koncertowa powstanie do końca 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE