Reklama

Ulicami Płocka znów przejdzie marsz. Będzie nowa trasa

Opublikowano:
Autor:

Ulicami Płocka znów przejdzie marsz. Będzie nowa trasa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już trasę Marszu dla Życia i Rodziny, który w czerwcu po raz szósty przejdzie ulicami Płocka. Co ciekawe, autorem ogólnopolskiego hasła towarzyszącego marszom, które odbędą się w całej Polsce, jest płocczanin.

Znamy już trasę Marszu dla Życia i Rodziny, który w czerwcu po raz szósty przejdzie ulicami Płocka. Co ciekawe, autorem ogólnopolskiego hasła towarzyszącego marszom, które odbędą się w całej Polsce, jest płocczanin. 

W ubiegłym roku marsz przeszedł spod katedry do Wyższego Seminarium Duchownego. W tym roku trasa będzie inna i nieco dłuższa. Organizatorzy zaplanowali pochód z kościoła św. Dominika, czyli na Górkach do kościoła św. Benedykta na Radziwiu. Uczestnicy pokonają więc nieco ponad trzy kilometry. 

Marsz odbędzie się 11 czerwca i rozpocznie o 12:30 Mszą Świętą w kościele na Górkach. Początek pochodu zaplanowany jest na 13:30. Po dotarciu na Radziwie tradycyjnie odbędzie się rodzinny festyn. Wystąpi m.in. zespół "Moja Rodzina", będą też gry, zabawy, konkursy dla rodzin i poczęstunek. 

Podobne marsze przejdą ulicami kilkudziesięciu polskich miast i miasteczek. Wszystkie pochody łączy wspólne hasło - "Czas na rodzinę!". Jak udało nam się ustalić, jego autorem jest płocczanin Kazimierz Urbaniak - prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej i szef komitetu organizacyjnego płockiego marszu.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy w 2006 r., w zeszłym roku miejscowości, w którym go zorganizowano, było już 140. Płock dołączył do tego grona w 2012 r. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE