Reklama

Ulica Kazimierza Wielkiego do poprawki

Opublikowano:
Autor:

Ulica Kazimierza Wielkiego do poprawki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warstwa ścieralna asfaltu, którą ułożono w zeszłym roku na ulicy Kazimierza Wielkiego, zostanie wymieniona. To Ratusz zainterweniował.

Warstwa ścieralna asfaltu, którą ułożono w zeszłym roku na ulicy Kazimierza Wielkiego, zostanie wymieniona. To Ratusz zainterweniował.

- Względy bezpieczeństwa spowodowały, że nie zaakceptowaliśmy jakości wierzchniej, ścieralnej warstwy asfaltu, ułożonej w ubiegłym roku przez firmę Molewski na ul. Kazimierza Wielkiego – informuje zespół medialny Ratusza. - Dlatego od poniedziałku 11 lipca do końca tygodnia pojawią się pewne utrudnienia na tej ulicy. Firma Molewski na swój koszt w ramach gwarancji musi wymienić asfalt na odcinku od skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z ul. Dobrzyńską do skrzyżowania z Nowowiejskiego. Nawierzchnia zostanie najpierw sfrezowana, a następnie ułożona na nowo. Prace będą prowadzone dość szybko oraz odcinkami, dzięki czemu ulica pozostanie cały czas przejezdna. 

Remont Kazimierza Wielkiego kosztował 6,5 mln zł. Na jezdni o długości 1406 metrów położono nową nawierzchnię asfaltową. Przedsięwzięcie obejmowało również prace pod ziemią związane z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Wykonano nowe chodniki, zamontowano energooszczędne oświetlenie, natomiast rowerzyści zyskali ścieżki rowerowe o szerokości dwóch metrów.

Czytaj też: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE