Reklama

Ulica do remontu. Powstaną też nowe miejsca parkingowe

Opublikowano:
Autor:

Ulica do remontu. Powstaną też nowe miejsca parkingowe  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez kilka miesięcy będzie harmider, ale później mieszkańcy zyskają nie tylko nową nawierzchnię i oświetlenie, ale też upragnione miejsca do parkowania. 4 maja rusza remont odcinka ul. 3 Maja.

Przez kilka miesięcy będzie harmider, ale później mieszkańcy zyskają nie tylko nową nawierzchnię i oświetlenie, ale też upragnione miejsca do parkowania. 4 maja rusza remont odcinka ul. 3 Maja. 

Fragment ulicy wykonano dwa lata temu - powstał wtedy m.in. łącznik z al. Jachowicza. Pozostała część jest zaniedbana - są tu liczne ślady doraźnych napraw i kilka dziur. Za kilka miesięcy mają zniknąć - Miejski Zarząd Dróg przymierza się do drugiego, 250-metrowego fragmentu ul. 3 Maja - od ronda do skrzyżowania z al. Kilińskiego. 

- Oprócz prac drogowych i wymianie chodnika zbudowana zostanie też podziemna infrastruktura - kanalizacja zostanie rozdzielona na sanitarną i deszczową. Drogowcy zainstalują również nowe oświetlenie - łącznie 44 latarnie 22-uliczne i 22-parkowe, a także przygotują 49 miejsc parkingowych - wylicza  zakres prac Hubert Woźniak z zespołu prasowego ratusza. 

Drogowcy startują 4 maja. 5 maja zostanie wyłączony ruch między rondem a wjazdem do zespołu budynków, przy których mieści się m.in. Miejski Urząd Pracy. W drugim etapie zamknięty będzie odcinek od tego wjazdu do al. Kilińskiego. Potem zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. 

- Wyjazd z ul. 3 Maja na al. Kilińskiego będzie możliwy tylko w prawo - podkreśla Woźniak. 

Prace powinny zakończyć się do końca sierpnia 2020 roku. Koszt to blisko 2,2 mln złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE