Reklama

Ufundowano remont łodzi dla misjonarzy w Peru

Opublikowano:
Autor:

Ufundowano remont łodzi dla misjonarzy w Peru - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont łodzi kosztował diecezję płocką 8 tys. dolarów. Teraz jest praktycznie jak nowa. Dla pracujących w Iquitos w Peru czterech księży z płockiej diecezji to bardzo ważny środek lokomocji, aby dotrzeć do bardziej odległych wspólnot.

Remont łodzi kosztował 8 tys. dolarów. Teraz jest praktycznie jak nowa. Dla pracujących w Iquitos w Peru czterech księży z płockiej diecezji to bardzo ważny środek lokomocji, aby dotrzeć do bardziej odległych wspólnot.

W Iquitos w Peru znajduje się parafia św. Piotra Rybaka, to właśnie do niej wyremontowana trafiła łódź. Diecezja płocka przeznaczyła na ten cel 8 tys. dolarów. Po remoncie nie ma już brezentowego dachu, tylko metalowy, wymieniono okna i podłogę w łodzi, wykonano spawy poszycia po bokach. Całość wymalowano i odpowiednio oznaczono, dodatkowo wyposażono łódź w boczne zasłony przeciwdeszczowe. Wymieniono też silnik na Yamaha Enduro, który swojego poprzednika przewyższa mocą. Ma o 50 koni mechanicznych więcej.

W Peru pracuje czterech księży z diecezji płockiej: ks. Radosław Zawadzki, ks. Paweł Sprusiński, ks. Marek Bruliński i ks. Zbigniew Rembała. Ks. Radosław Zawadzki podziękował za wsparcie. - Dla nas to bardzo cenne, kiedy żyje się gdzieś na przysłowiowym końcu świata.

Fot. Diecezja płocka

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE