Reklama

Uczniowie z Płocka ze statuetką! Gratulacje!

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Płocka ze statuetką! Gratulacje! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za swój projekt społeczny małachowiacy znaleźli się w gronie zwycięzców olimpiady ogólnopolskiej „Zwolnieni z teorii” i otrzymali z rąk wicepremiera Mateusza Morawieckiego statuetkę Złote Wilki. Płocka inicjatywa znalazła się wśród 500 pomysłów 11 tys. młodych Polaków, które pozytywnie wpłynęły na życie nawet 5 mln rodaków.

Za swój projekt społeczny małachowiacy znaleźli się w gronie zwycięzców olimpiady ogólnopolskiej „Zwolnieni z teorii” i otrzymali z rąk wicepremiera Mateusza Morawieckiego statuetkę Złote Wilki. Płocka inicjatywa znalazła się wśród 500 pomysłów 11 tys. młodych Polaków, które pozytywnie wpłynęły na życie nawet 5 mln rodaków.

Takie entuzjastyczne wieści płyną z biura prasowego organizatorów drugiej edycji adresowanego do uczniów szkół średnich i studentów programu „Zwolnieni z teorii”. W skrócie mówiąc ideą tej nietypowej olimpiady jest praktyczna realizacja pomysłów młodych Polaków, które pozytywnie wpływają na życie ich lokalnych społeczności. Kreatywni młodzi ludzie wymyślili np. projekt zachęcający restauracje do przekazywania nadmiaru jedzenia ubogim czy kampanię „Serce Twojego Samochodu”, w której zwracali uwagę na brak obowiązku posiadania apteczki pierwszej pomocy w samochodzie i zaapelowali o wprowadzenie zmian.

W tym roku w programie wzięło udział ok. 11 tys. młodych Polaków. Wśród nich - jak już pisaliśmy - znaleźli się uczniowie Małachowianki ze swoim projektem „Nie taki biznes straszny”.

- Problemem społecznym, z którym chcemy się zmierzyć, jest lęk młodych ludzi przed biznesem i brak praktycznej wiedzy na temat przedsiębiorczości - brzmi opis celów projektu. - Wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety dowodzą, że większość płockiej młodzieży nie ma pojęcia, jak wygląda prowadzenie firmy i uważa za interesujące i pomocne spotkana i z prawdziwymi ludźmi biznesu, którzy odnieśli sukces w naszym mieście.

Dlatego właśnie postanowili zaprosić szereg osób mających doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, by  opowiedzieli innym o swoich początkach, trudnościach. Wśród prelegentów podczas warsztatów byli m.in. dwaj bracia prowadzący hurtownię z materiałami budowlanymi i właściciel pubu przy placu Narutowicza. Warsztaty i spotkania adresowane były do grupy ok. 600 osób.

Projekt licealistów został doceniony przez jury jako pomysł nie tylko oryginalny, ale i mający rzeczywisty wpływ na lokalną społeczność i dzięki temu wygrał w kategorii edukacja.

Złote Wilki, czyli specjalne statuetki w olimpiadzie organizowanej przez Social Wolves – polski start-up społeczny, zostały wręczone w weekend w Warszawie przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli partnerów m.in. z PZU. T-Mobile i Banku Zachodniego WBK. Nagrodzono nimi  19 projektów w 21 kategoriach, m.in. edukacja, najlepsza reklama społeczna i najlepszy projekt kulturalny.

O projekcie młodych płocczan czytaj też:

Na zdjęciach: autorzy projektu - fot. UMP, jedno ze spotkań - fot. Karolina Burzyńska/ Portal Płock, gala w Warszawie, fot. zwolnienizteorii.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE