Reklama

Uczniowie po wyjeździe do Hiszpanii. Poznaliśmy wyniki testów

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie po wyjeździe do Hiszpanii. Poznaliśmy wyniki testów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież i nauczyciele z ZS nr 2 w Sierpcu, którzy przedwcześnie wrócili z praktyk w Hiszpanii, zakończyli już kwarantannę. Cała grupa została poddana testom na koronawirusa.

Młodzież i nauczyciele z ZS nr 2 w Sierpcu, którzy przedwcześnie wrócili z praktyk w Hiszpanii, zakończyli już kwarantannę. Cała grupa została poddana testom na koronawirusa. 

O eskapadzie uczniów Ekonomika już pisaliśmy. Miał to być już czwarty, miesięczny staż w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Ponad 40 drugoklasistów ruszyło do Hiszpanii w pierwszej dekadzie marca, gdy wirus był obecny już w Polsce, a na zachodzie Europy dawał się coraz mocniej we znaki. 

Sporo osób uważało, że do wyjazdu nie powinno dojść, zagrożenie śmiertelną chorobą było duże. Rozwój sytuacji sprawił, że zdecydowano o skróceniu pobytu i powrocie do Polski. Ostatecznie wszyscy zostali skoszarowani na dwutygodniowej kwarantannie w szkole w podsierpeckim Studzieńcu. W całej sprawie wiele pomagało Starostwo Powiatowe w Sierpcu.

- Po powrocie uczniów i opiekunów do Polski podjęliśmy działania, by wszystkim uczestnikom wyprawy do Hiszpanii wykonano testy na koronawirusa - mówi starosta sierpecki Mariusz Turalski. - Udało się to zrobić, otrzymaliśmy wyniki badań wykonanych w Warszawie. Okazało się, że wszystkie testy są ujemne co oznacza, że wszystkie osoby są zdrowe.

Kwarantanna już się zakończyła, uczniowie i opiekunowie są już w swoich domach.

- Każdy z nich otrzymał zaświadczenie o ujemnym wyniku testu oraz zaświadczenie o odbyciu kwarantanny - dodał starosta Turalski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE