Reklama

Uchwał wiceszefem Komunikacji Miejskiej

Opublikowano:
Autor:

Uchwał wiceszefem Komunikacji Miejskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już pewne: Marcin Uchwał, były sekretarz miasta, został wiceprezesem Komunikacji Miejskiej. Pracę zacznie od jutra.

To już pewne: Marcin Uchwał, były sekretarz miasta, został wiceprezesem Komunikacji Miejskiej. Pracę zacznie od jutra.

O takim scenariuszu mówiło się od dawna, właściwie od momentu, gdy we wrześniu ub. roku po kilkumiesięcznej nieobecności  Marcin Uchwał przestał być sekretarzem miasta.  Ówczesny oficjalny przekaz Ratusza kazał wiązać odejście Uchwała z problemami zdrowotnymi.

Teraz były sekretarz miasta wraca do gry. A że Komunikacja Miejska jako jedyna z niewielu spółek miejskich nie miała jeszcze wiceszefa, to właśnie posada w tej spółce była typowana jako nowe miejsce pracy Marcina Uchwała, który nie mógł przecież zostać na lodzie.  Jak zazwyczaj z takimi plotkami bywa, te doniesienia się potwierdziły - dziś rada nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu go na wiceprezesa dotąd jednoosobowego zarządu spółki. Pracę ma zacząć od jutra.

Czy stanowisko wiceprezesa jest tam w ogóle potrzebne? 

- Marcin Uchwał ma być wsparciem dla prezesa Komunikacji Miejskiej - wyjaśnia prezydent Andrzej Nowakowski. - Wprawdzie Janusz Majchrzak bardzo dobrze zarządza spółką, wkładając w swoją pracę ogromny wysiłek i zaangażowanie, ale teraz, gdy przed spółką tyle wyzwań, m.in. realizacja ogromnego projektu unijnego, budowa hali w ramach programu Jessica, kwestie związane ze współpracą z gminami, przyda się wsparcie w tych punktach, które powierzy mu prezes Majchrzak.

Marcin Uchwał ma 38 lat. Kończył Politechnikę Warszawską na wydziale mechaniki. Przez wiele lat był bliskim współpracownikiem Andrzeja Nowakowskiego, dlatego nikogo nie dziwiło, że pracę w Ratuszu jako sekretarz rozpoczął pod koniec 2010 r. zaraz po tym, jak obecny prezydent wygrał wybory.  Ponieważ nie miał wymaganego ustawą stażu pracy na stanowisku kierowniczym, przez ponad rok był p.o. sekretarza miasta, co bardzo nie podobało się nie tylko opozycji politycznej Andrzeja Nowakowskiego, ale i jego kolegom z partii, m.in. Julii Piterze. Po blisko trzech latach bycia sekretarzem, Uchwał zrezygnował z tej funkcji. Zastąpiła go - znów jako p.o. - Dorota Kozanecka.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE