Reklama

Uchwał nie jest sekretarzem.A Ratusz milczy

Opublikowano:
Autor:

Uchwał nie jest sekretarzem.A Ratusz milczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Uchwał, od prawie trzech lat sekretarz miasta, przestał pełnić tę funkcję. Kto go zastąpi?

Marcin Uchwał, od prawie trzech lat sekretarz  miasta, tydzień temu zrezygnował z tej funkcji. Kto go zastąpi?

W Ratuszu sekretarza miasta nie było od miesięcy, więc ta informacja nie jest specjalnie zaskakująca i może budzić zdziwienie co najwyżej z tego powodu, że do tej pory wszyscy jak jeden mąż zaprzeczali, by Uchwał miał już do urzędu nie wrócić. A taka właśnie wiadomość gruchnęła pod koniec maja, gdy szefem ratuszowego wydziału promocji - ponoć na własną prośbę - przestał być Mikołaj Łakomski. Niemal w tym samym dniu z Ratusza zniknął i Marcin Uchwał. Przypuszczenia o tym, że to koniec kariery Uchwała w urzędzie były żywe mimo dementi kilkakrotnie udzielanego tak przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, jak i samego byłego sekretarza miasta. Według nich,  Uchwał najpierw był na urlopie, a potem był chory i przebywał na zwolnieniu lekarskim.  Jednak nieobecność przedłużała się o kolejne miesiące, zniknął też jego dotychczasowy profil na Facebooku. 

Teraz jednak plotka okazała się prawdą - jak dziś poinformował płocki dodatek „Gazety Wyborczej” Marcin Uchwał nie jest już sekretarzem miasta.

Monika Maron-Kozicińska, szefowa oddziału informacji miejskiej, potwierdza - Marcin Uchwał tydzień temu zrezygnował z funkcji sekretarza miasta i już nie wróci - ani na to stanowisko, ani w ogóle do Ratusza. - Powodem rezygnacji były względy zdrowotne - mówi Monika Maron-Kozicińska. - Pełniącą obowiązki sekretarza miasta do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko będzie Dorota Kozanecka.

Co ciekawe, Dorota Kozanecka będzie teraz podwójnym p.o. - sekretarza miasta i tak jak od 2,5 roku - p.o. dyrektora wydziału organizacji i procesów pracy.  

Choć funkcja sekretarza miasta jest jedną z najważniejszych w urzędzie, Ratusz przez tydzień nie poinformował o tej zmianie ani mediów, ani na internetowym portalu miejskim... - Informacja pojawiła się z niewielkim opóźnieniem  w Biuletynie Informacji Publicznej, natomiast dla funkcjonowania urzędu nie jest to duża zmiana w takim znaczeniu, że Marcina Uchwała nie było od miesięcy i już od miesięcy pani Kozanecka de facto pełniła te obowiązki  - wyjaśnia Monika Maron-Kozicińska.

Przypomnijmy: Marcin Uchwał rozpoczął pracę w urzędzie pod koniec 2010 r. zaraz po tym, jak wybory na prezydenta miasta wygrał Andrzej Nowakowski. Ponieważ nie miał wymaganego ustawą stażu pracy na stanowisku kierowniczym, przez ponad rok był p.o. sekretarza miasta.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE