Reklama

Uchodźcy: zapytaliśmy płocczan o zdanie [SONDA ULICZNA]

Opublikowano:
Autor:

Uchodźcy: zapytaliśmy płocczan o zdanie [SONDA ULICZNA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapytaliśmy płocczan, co sądzą na temat przyjmowania uchodźców z krajów islamskich.

Zapytaliśmy płocczan, co sądzą na temat przyjmowania uchodźców z krajów islamskich. 

Od dłuższego czasu trwa spór w kwestii imigrantów. Temat wciąż elektryzuje polskie społeczeństwo. Rząd Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie 7 tys. uchodźców, ale obecny stanowczo sprzeciwia się polityce poprzedników.

Jak sprawę widzą dziś mieszkańcy Płocka? Przeprowadziliśmy sondę uliczną, w ramach której zapytaliśmy płocczan co sądzą na temat przyjmowania uchodźców. 

- Uważam, że przyjęcie uchodźców nie jest dobrym pomysłem. Część z nich chce tu przyjechać za pracą i lepszym życiem, jednak większość chce zasiłków i przyjemnego życia za darmo. Jestem zdecydowanie na nie.

- Myślę, że Polska nie jest wystarczająco silna gospodarczo. Na ten moment nie jesteśmy w stanie przyjąć uchodźców.

- Ci ludzie, to nie są niewiniątka dotknięte wojną. Większość z nich to silni mężczyźni, którzy przyjadą tu broić i szukać łatwego życia kosztem Polaków. Uważam, że razem z ich osiedlaniem wzrośnie przestępczość. Nie chcę ich w Polsce.

- Jestem przeciwna. Uważam, że jest to duże zagrożenie dla naszego społeczeństwa. Obawiam się, że niestety, ale wraz z wpuszczeniem uchodźców wzrośnie zagrożenie ataków terrorystycznych. Polacy powinni czuć się bezpiecznie w swoim kraju, a wprowadzenie obcej kultury i religii może poważnie zaburzyć funkcjonowanie w naszym państwie.

 - Oni reprezentują inną kulturę, wyznanie religijne, a bariera językowa jest nie do pokonania. Przykład Francji dobitnie pokazuje, że osiedlanie tych ludzi tu nie ma sensu, stwarza tylko niepotrzebne problemy. Przyjęcie uchodźów wiąże się z samymi komplikacjami. Jestem zdecydowanie przeciwny temu pomysłowi.

 - Polska nie jest przygotowana na przyjęcie uchodźców. Musimy myśleć przede wszystkim o naszym społeczeństwie, a nie o ludziach innych narodowości.

- W Polsce jest bieda. Pracy nie starczy dla wszystkich Polaków, a co dopiero gdy przyjmiemy uchodźców. Kryzys będzie się pogłębiał, a przecież nie o to chodzi. Jestem przeciwna.

 -  Zapraszanie ich do Polski nie jest dobrym pomysłem. Na bazie moich obserwacji ich zachowania w innych krajach mam prawo ich u nas nie chcieć. Mentalność tych ludzi jest zupełnie inna niż nasza. Widzimy, co dzieje się tam, gdzie już są: kradzieże, gwałty, pobicia. Niech się tak zachowują u siebie a nie tu, w centrum Europy. Niech się od nas odczepią.

A Wy jak uważacie? Głosujcie w naszej sondzie internetowej:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE