Reklama

Tysiąclecia już prawie gotowa. Kierowcy odetchną już za chwilę

Opublikowano:
Autor:

Tysiąclecia już prawie gotowa. Kierowcy odetchną już za chwilę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gotowe jest już oznakowanie poziome i chodniki. Wykonawca uwinął się z pracami i odda Tysiąclecia do użytku 10 dni przed terminem. Kierowcy i pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą - arteria, razem ze skrzyżowaniem z ulicą Bielską, zostanie otwarta w sobotę o 10:00.

Gotowe jest już oznakowanie poziome i chodniki. Wykonawca uwinął się z pracami i odda Tysiąclecia do użytku 10 dni przed terminem. Kierowcy i pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą - arteria, razem ze skrzyżowaniem z ulicą Bielską, zostanie otwarta w sobotę o 10:00. 

Wyremontowano nie tylko to, co widać na pierwszy rzut oka, czyli nawierzchnię, chodniki i ścieżkę rowerową. Nie widać za to wodociagów: 1,5 km kanalizacji deszczowej, 850 metrów przebudowanej kanalizacji sanitarnej i 800 metrów wodociągu. Inwestycję prowadziły Wodociągi (4,95 mln złotych) i Miejski Zarząd Dróg (9,2 mln złotych). Całość kosztowała 14,1 mln złotych, 4 mln złotych to pieniądze z dofinansowania unijnego. 

- Rzadko się zdarza, żeby przy prowadzonych inwestycjach nie było słów krytyki mieszkańców, np. dotyczących problemów z dojazdem. Wręcz przeciwnie - wszyscy nas chwalili za tempo prac - mówił Andrzej Wiśniewski, prezes Wodociągów. 

W planach na przyszły rok jest dalszy rozdział kanalizacji. Jak powiedział prezydent Andrzej Nowakowski, w planach na 2020 rok są ulice Spółdzielcza i Chopina. 

Co zmieniło się na Tysiąclecia? 

- Największe zmiany to na skrzyżowaniu Bielskiej i Tysiąclecia. Wykonany został dodatkowy prawo i lewoskręt, co udrożni wjazd w ulicę Bielską. Zmieni się też położenie przystanku, który został przeniesiony właśnie na ul. Bielską - tłumaczył Tomasz Żulewski, dyrektor MZD.

Ruch dla kierowców zostanie przywrócony w sobotę o 10:00. Tym samym autobusy Komunikacji Miejskiej, m.in. linii 22 i 3, wrócą na swoją standardowe trasy. Linie korzystające z ul. Tysiąclecia wrócą do poprzedniego rozkładu na początku przyszłego roku. Trwają formalności związane z odbiorem przystanków. 

Nie obyło się bez małej usterki. Włączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy ul. Rembielińskiego i Tysiąclecia około 13:30 wskazywała jednocześnie zielone i... czerwone światło. 

- Ulica Tysiąclecia jest nadal placem budowy. Do momentu jej otwarcia korzystać powinni z niej tylko mieszkańcy okolicznych bloków - przypomina Hubert Woźniak z zespołu prasowego Ratusza.

Po kilkunastu minutach MZD naprawił usterkę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE