Reklama

Tysiąc osób wbiegnie na płockie mosty

Opublikowano:
Autor:

Tysiąc osób wbiegnie na płockie mosty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Atrakcyjne nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, bębniarze zagrzewający do walki i profesjonalna obsługa techniczna – to tylko część atutów mających przyciągnąć amatorów biegania do udziału w drugiej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów.

Atrakcyjne nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, bębniarze zagrzewający do walki i profesjonalna obsługa techniczna – to tylko część atutów mających przyciągnąć amatorów biegania do udziału w drugiej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów.

Chociaż drugi Półmaraton Dwóch Mostów ma się odbyć dopiero 15 września, organizatorzy już teraz ujawnili pierwsze szczegóły tej imprezy. Atrakcyjne nagrody są szykowane nie tylko dla zwycięzców klasyfikacji generalnej, ale również dla najlepszych w każdej z kategorii wiekowych. A tych będzie więcej niż w pierwszej edycji, ponieważ dojdzie jeszcze klasyfikacja dla panów powyżej 70. roku życia.

Jak podało ratuszowe biuro prasowe, trasa ma zostać oznaczona co kilometr. Zawodnicy będą zagrzewani do boju przez zespół bębniarzy. – Limit uczestników został ustalony na tysiąc osób – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas poświęconej wrześniowemu biegowi konferencji prasowej. – Pracujemy także nad dodatkowymi atrakcjami dla kibiców.

Płocka impreza ma być promowana podczas największych biegów ulicznych w kraju, między innymi w trakcie Orlen Marathonu, który już 20 kwietnia odbędzie się w Warszawie. Informacje o Półmaratonie Dwóch Mostów znajdą się również na portalach maratonypolskie.pl i bieganie.pl.

Organizacją PMD zajmują się wspólnie Urząd Miasta Płocka, Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA oaz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Listę sponsorów otwierają PKN Orlen oraz Coca-Cola. Obsługą techniczną zajmować się ma firma Mariusza Giżyńskiego Running Consulting. O pomiar czasu zadba STS-Timing, która obsługuje m. in. Półmaraton Warszawski i Maraton Warszawski.

Aby wystartować w półmaratonie, należy wypełnić formularz, który można pobrać ze strony maratonypolskie.pl lub ze strony www.plock.eu (w zakładce Półmaraton Dwóch Mostów). Startowe wynosi 40 zł (a od 1 września – 80 zł). Kto zdecyduje się na rejestrację w ostatniej chwili, w Biurze Zawodów (przy LO im. Małachowskiego), będzie musiał wyłożyć 100 zł.

Pierwszą, historyczną edycję Półmaratonu Dwóch Mostów ukończyło 467 zawodniczek i zawodników, wśród których było 200 osób z Płocka. Najszybszą z pań okazała się Agata Matejczuk, a wśród mężczyzn wygrał Wladimir Tonczyski (Białoruś).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE