Reklama

Tylko w tym roku z tego powodu zginęły 23 osoby. W środę zmasowane kontrole policji

Opublikowano:
Autor:

Tylko w tym roku z tego powodu zginęły 23 osoby. W środę zmasowane kontrole policji  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 54 wypadki drogowe, przyczyną 40 proc. tych zdarzeń była nadmierna prędkość. W wyniku wypadków 193 osoby zostały ranne, niestety 23 osoby zginęły z powodu poniesionych obrażeń. To bilans z tego roku i zarazem dramat wielu rodzin. W środę policjanci z całego kraju, w tym z płockiej drogówki, skoncentrują się na działaniach kontrolno-prewencyjnych "Prędkość". Życzą także wszystkim kierowcom tylu powrotów, ile wyjazdów!

54 wypadki drogowe, przyczyną 40 proc. tych zdarzeń była nadmierna prędkość. W wyniku wypadków 193 osoby zostały ranne, niestety 23 osoby zginęły z powodu poniesionych obrażeń. To bilans z tego roku i zarazem dramat wielu rodzin. W środę policjanci z całego kraju, w tym z płockiej drogówki, skoncentrują się na działaniach kontrolno-prewencyjnych "Prędkość". Życzą także wszystkim kierowcom tylu powrotów, ile wyjazdów!

27 556 wypadków, śmierć poniosło 2 177 osób, a 33 261 osób zostało rannych - z kolei takie informacje dotyczące 2018 r. podała Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Nadmierna prędkość towarzyszyła zdarzeniom, w których zginęło 778 osób. Policjanci wielokrotnie uczulali kierowców, aby wystrzegali się nadmiernej prędkości, a ta bywa często niedostosowana do warunków panujących na drodze. Rezultatem jest zdarzenie drogowe, które - w najgorszym przypadku - ktoś przepłaci życiem.

- Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku, o szanowanie zdrowia i życia zarówno swojego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nawet najmniejszy błąd na drodze może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Zachowajmy wzmożoną czujność w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W dzisiejszych działaniach policjanci wykorzystają zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy. Oprócz pomiaru prędkości policjanci skontrolują czy kierujący są trzeźwi, stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Zapowiadają, że będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE