Reklama

Tych błędów nie popełniaj. Oto TOP5 przyczyn kaca

Opublikowano:
Autor:

Tych błędów nie popełniaj. Oto TOP5 przyczyn kaca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Objawów towarzyszących kacowi nie trzeba większości z nas przedstawiać. Przekłada się to oczywiście również na dużą liczbę sposobów na przeprowadzenie odtrucia alkoholowego, które w teorii mają działać, jednak w praktyce… i tak kończą się cierpieniem i wykreśleniem praktycznie całego dnia z kalendarza. Jak je wobec tego zwalczyć? Znakomitym sposobem może okazać się prywatne odtrucie alkoholowe, umożliwiające szybkie i skuteczne pozbycie się objawów zatrucia dzięki działaniu specjalnie dobranej kroplówki podanej przez profesjonalnych medyków. Oczywiście jednak, jak głosi popularne powiedzenie, najlepszym sposobem na kaca jest niepicie poprzedniego dnia. Nawet jeżeli nie do końca uda nam się to wcielić w życie, nadal warto zapoznać się z listą rzeczy, których powinniśmy unikać.

Objawów towarzyszących kacowi nie trzeba większości z nas przedstawiać. Przekłada się to oczywiście również na dużą liczbę sposobów na przeprowadzenie odtrucia alkoholowego, które w teorii mają działać, jednak w praktyce… i tak kończą się cierpieniem i wykreśleniem praktycznie całego dnia z kalendarza. Jak je wobec tego zwalczyć? Znakomitym sposobem może okazać się prywatne odtrucie alkoholowe, umożliwiające szybkie i skuteczne pozbycie się objawów zatrucia dzięki działaniu specjalnie dobranej kroplówki podanej przez profesjonalnych medyków. Oczywiście jednak, jak głosi popularne powiedzenie, najlepszym sposobem na kaca jest niepicie poprzedniego dnia. Nawet jeżeli nie do końca uda nam się to wcielić w życie, nadal warto zapoznać się z listą rzeczy, których powinniśmy unikać.

Odtrucie alkoholowe: najskuteczniejsza metoda na kaca

Jeżeli nie udało nam się jednak uniknąć nadużycia alkoholu, następnego dnia możemy być niemal pewni wystąpienia kaca, a więc wyjątkowo dotkliwej reakcji naszego organizmu na zatrucie etanolem. W skrajnych przypadkach stan ten może utrzymywać się nawet przez kilka dni i skutecznie utrudnić nam wykonywanie obowiązków czy po prostu normalne funkcjonowanie. Aby szybko doznać ulgi i pozbyć się przykrych objawów, warto skorzystać z oferty odtrucia alkoholowego, oferowanego m.in. przez firmę Kac Doktor: https://www.kacdoktor.pl/odtrucie-po-alkoholu, zajmującą się odtruwaniem organizmu po alkoholu i innymi zabiegami medycznymi skutecznymi w walce z zatruciem oraz w terapii uzależnień. Doświadczeni medycy będą doskonale wiedzieć nie tylko jak pomóc osobom, które miały ostatnimi czasy zbyt dużo okazji do świętowania, ale również co podać alkoholikowi na odtrucie.

Czego nie robić dzień przed?

Przed koniecznością sięgnięcia po prywatne odtrucie alkoholowe warto jednak spróbować uniknąć scenariuszy, które mogą nasilić odczuwane następnego dnia objawy zatrucia. Wprawdzie najskuteczniejsza okaże się rezygnacja z trunków wyskokowych, jednak kiedy już pijemy, trzeba robić to z głową. Ostatecznie, nawet jeżeli przyjdzie nam cierpieć, uda się skrócić czas potrzebny na skuteczne odtruwanie organizmu po alkoholu.

Unikanie palenia

Badania naukowe pokazują, że nikotyna wzmaga objawy zatrucia, a co za tym idzie: niechybnie prowadzi do potrzeby przeprowadzenia odtruwania organizmu po alkoholu. W czasie imprezy – jeżeli już pijemy – lepiej wystrzegajmy się papierosów. Często to właśnie one odpowiadają za katastrofalne samopoczucie.

Słone przekąski? Lepiej nie!

Oczywiście napoje alkoholowe znakomicie łączą się ze słonymi przekąskami, takimi jak chipsy, paluszki czy orzeszki. Warto jednak uświadomić sobie, na czym polega odtrucie alkoholowe w domu. W głównej mierze walczy ono ze skutkami odwodnienia wywołanego przez alkohol, a duże ilości soli sprzyjają temu stanowi. Jeżeli zamierzamy coś jeść, warto postawić na pełnowartościowe i sycące potrawy.

Nie przesadzajmy z ilością

Oczywiście najrozsądniejszym zachowaniem w trakcie picia jest umiejętne dobranie dawki. Kilka drinków może nie zaszkodzić naszemu organizmowi, ale w pewnym momencie przekroczymy granicę, co odczujemy następnego dnia. To, ile trwa odtrucie alkoholowe, zależy również od tego czynnika, dlatego lepiej znać własne granice i ich nie przekraczać.

Nie pij alkoholu z niepewnego źródła

W napojach alkoholowych znajduje się często nie tylko etanol (sam w sobie już i tak trujący), ale również małe ilości metanolu. Te kryją się zwłaszcza w bimbrze i innych alkoholach domowej roboty, siłą rzeczy nasilają również kaca. Warto ich unikać i sięgać tylko po alkohol ze sprawdzonego źródła.

Nie pij na pusty żołądek

Badania naukowe pokazują, że niski poziom cukru we krwi podczas imprezy w znacznym stopniu wpływa na intensywność przeżywanego kaca. Przed rozpoczęciem picia warto zjeść więc sycący posiłek. Po jego zakończeniu nie zapominajmy natomiast o solidnej porcji wody, którą powinniśmy wypić jeszcze przed snem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE