Reklama

Tunel aerodynamiczny? Poczuj się jak podczas lotu w przestworzach!

Opublikowano:
Autor:

Tunel aerodynamiczny? Poczuj się jak podczas lotu w przestworzach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szukasz pomysłu na niezapomnianą rozrywkę? Chcesz sprawić komuś niesamowity prezent? Pomyśl o lotach w tunelu aerodynamicznym!

Szukasz pomysłu na niezapomnianą rozrywkę? Chcesz sprawić komuś niesamowity prezent? Pomyśl o lotach w tunelu aerodynamicznym!

Chociaż latanie w tunelach aerodynamicznych jest już popularne od lat, do dopiero teraz można skorzystać z nich również w Polsce. Zainteresowanie taką rozrywką jest szczególnie duże nie tylko wśród skoczków spadochronowych, ale również wśród osób, które po prostu lubią spędzać czas aktywnie w nieco inny sposób. Na czym polega lot w aerotunelu? Kto może z niego skorzystać? Ile trzeba będzie zapłacić?

Czym są aerotunele?

Najczęściej tunele aerodynamiczne kojarzą nam się z tymi, które przeznaczone są do badań aerodynamiki, na przykład samochodów czy samolotów. W tym przypadku wykorzystuje się tunele poziome. Z kolei do latania używana jest inna konstrukcja – pionowa, co powoduje, że znajdujący się w aerotunelu człowiek jest w stanie wynieść się w powietrze i poczuć się dokładnie tak, jak podczas swobodnego spadania w przestworzach.

Tunele aerodynamiczne napędzane są z wykorzystaniem kilku dużych wentylatorów, które są w stanie rozpędzić strugi powietrza nawet do 310 kilometrów na godzinę. Aby loty były w pełni bezpieczne, w tunelu rozciągana jest mocna siatka, która pełni rolę platformy. Dzięki temu, że tunele są szerokie, mają nawet ponad 4 metry, możliwe jest trenowanie w większej grupie – najczęściej takie treningi organizowane są przez skoczków spadochronowych, którzy chcą poprawić swoją technikę bez konieczności korzystania z droższych skoków ze spadochronem.

Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Generalnie każdy, kto ma tylko na to ochotę. Loty są całkowicie bezpieczne i odbywają się pod okiem instruktora, dlatego też nie trzeba obawiać się o nich. Przed wejściem do tunelu uczestnik otrzymuje odpowiednie wyposażenie, na które składają się kombinezon, kask i gogle. Także bierze on udział w krótkim szkoleniu, podczas którego można dowiedzieć się, jak należy postępować po wejściu do tunelu.

Warto też wskazać, że do lotów w tunelu aerodynamicznym nie potrzeba być pełnoletnim. Do wzięcia udziału w takim wyjątkowym przeżyciu osoba niepełnoletnia potrzebuje tylko zgody rodzica lub opiekuna. W najbardziej popularnym aerotunelu Flyspot w Warszawie najmłodszy użytkownik miał 2 lata, natomiast najstarszy – 93 lata. Wobec tego loty w tunelu aerodynamicznym to propozycja przeznaczona dla całej rodziny. Może być także kapitalnym pomysłem na upominek!

Ile trzeba będzie zapłacić za lot w aerotunelu?

Loty w tunelu aerodynamicznym kosztują mniej niż skoki spadochronowe – za 2 loty dla trzeba będzie zapłacić około 250 złotych. Każdy lot trwa przez 1,5 minuty. Chociaż wydaje się, że to naprawdę niewiele, to jednak jest to znacznie dłużej niż swobodne spadanie podczas skoku spadochronowego, ponieważ wtedy trwa ono od 30 do 60 sekund.

Do skorzystania z lotów w tunelu aerodynamicznym zaprasza firma Profly działająca w Warszawie. Oferuje ona niezapomnianą zabawę dla każdego, kto ma ochotę na przeżycie wyjątkowej przygody. Formularz rezerwacji oraz aktualny cennik znajdują się na stronie internetowej: profly.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE