Reklama

Tu nigdy nie ma żadnych granic wiekowych

Opublikowano:
Autor:

Tu nigdy nie ma żadnych granic wiekowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kategorii młodzików młodszych startować mogą nawet dzieci poniżej siódmego roku życia. W formule open każdy, kto ukończył 18 lat. Górnego limitu nie ma.

W kategorii młodzików młodszych startować mogą nawet dzieci poniżej siódmego roku życia. W formule open każdy, kto ukończył 18 lat. Górnego limitu nie ma.

Co ciekawe, na „Święto latawca” organizatorzy zapraszają nie tylko osoby, które wcześniej zgłosiły swój udział w zawodach, ale również każdego, kto chciałby publicznie pochwalić się tym, co przygotował. I takie osoby również mają szansę na otrzymanie nagrody.

Tegoroczne „Święto latawca” odbędzie się w niedzielę 6 października na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej przy ulicy Bielskiej. Organizatorzy postanowili podzielić dzień na cztery główne bloki.

Otwarty konkurs latawców będzie traktowany jako eliminacje do Mistrzostw Aeroklubu Polskiego. W zawodach mogą wziąć udział osoby, które przygotują latawce płaskie lub skrzyniowe. Kolejność ustalona zostanie po podliczeniu ocen za jakość wykonania i za lot. Własnoręcznie wykonywane latawce rejestrowane będą w dniu imprezy od 9 do 11.

Modele, które nie biorą udziału w rywalizacji, będzie można zaprezentować podczas festiwalu latawców. To okazja głównie dla tych osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w zabawie z latawcami. Swoim dziełem pochwalić się będzie mógł dosłownie każdy. Od przedszkolaka (z rodzicami) poczynając, a na gimnazjalistach kończąc. Każde dziecko, które pojawi się na lotnisku i zaprezentuje swoje dzieło, będzie mogło odebrać w strefie nagród dyplom upamiętniający udział w imprezie.

Niezwykle interesująco zapowiadają się pokazy Płockiej Grupy Modelarskiej RCPłock. Prezentować ona będzie przygotowywane przez siebie modele samolotów i śmigłowców. Przewidziane są pokazy akrobacji, loty makiet oraz powietrzna bitwa modeli ESA.

Ostatni, chociaż kto wie, czy nie najważniejszy, punkt dnia to wybory latawców w kategoriach: młodzików młodszych (do siódmego roku życia), młodzików (8-14 lat), juniorów (15-18 lat) oraz open (powyżej 18 lat). Swoich faworytów wskażą również akredytowani na imprezie dziennikarze oraz fotoreporterzy, a także publiczność.

W wyborze „mistera obiektywu” udział wezmą najciekawsze pary dziecko + latawiec. A prawo głosowania będzie miała każda osoba, która z aparatem fotograficznym w ręku pobierze w strefie nagród specjalną kartę do głosowania. Punktowane będą trzy miejsca – odpowiednio po 15, 10 i 5 punktów.

Wpisaną w płockie „Święto latawca” tradycją stała się grochówka, na którą zapraszani są wszyscy uczestnicy imprezy oraz obsługujący ją przedstawiciele mediów.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE