Reklama

Trzymajmy za nich kciuki. Będą walczyć o Grand Prix Narodów

Opublikowano:
Autor:

Trzymajmy za nich kciuki. Będą walczyć o Grand Prix Narodów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki chór Vox Singers na Europejskich Zawodach Chóralnych zaprezentuje pięć utworów, w tym aż trzy z repertuaru Krystyny Prońko. Czy wyśpiewają sobie dobrą lokatę? Konkurs w Rydze na Łotwie odbędzie się w terminie 17-23 lipca 2017 roku.

Płocki chór Vox Singers na Europejskich Zawodach Chóralnych zaprezentuje pięć utworów, w tym aż trzy z repertuaru Krystyny Prońko. Czy wyśpiewają sobie dobrą lokatę? Konkurs w Rydze na Łotwie odbędzie się w terminie 17-23 lipca 2017 roku.

Rywalizacja będzie zacięta, w trzeciej edycji European Choir Games i Grand Prix of the Nations swoje możliwości zaprezentuje 155 chórów z całej Europy, kilka z USA i z innych krajów świata. Płocki chór Vox Singers w przygotowanym repertuarze umieścił pięć piosenek, w tym trzy przeboje wykonywane przez Krystynę Prońko: „Psalm stojących w kolejce” (sł. Ernest Bryll, muz. Wojciech Trzciński), „Małe tęsknoty” (sł. Andrzej Mogielnicki, muz. Wojciech Trzciński) i „Jesteś lekiem na całe zło” (sł. Bogdan Olewicz, muz. Marek Stefankiewicz). Zamierzają zaprezentować również piosenkę „Odwrót” do słów Jana Wołka i muzyki Jerzego Satanowskiego z repertuaru Joanny Lewandowskiej. Ostatni utwór będzie hołdem dla zmarłego Zbigniewa Wodeckiego, który jako pierwszy zaśpiewał także wybraną przez nich piosenkę „Szalona krewetka” (sł. Artur Andrus, muz. Włodzimierz Korcz).

Poza konkursem Vox Singers zaśpiewa w Rydze jeszcze dwukrotnie. W najbliższy poniedziałek podczas koncertu przyjaźni (z solistą Pawłem Pilichowieczem) i na zakończenie festiwalu na dużym wspólnym koncercie z kilkoma innymi chórami.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE