Reklama

Trzy placówki mogą nieco odetchnąć. Są chętni uczniowie

Opublikowano:
Autor:

Trzy placówki mogą nieco odetchnąć. Są chętni uczniowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do piątku trwała rekrutacja do klas IV w trzech nowo utworzonych szkołach podstawowych. Placówki mogą być zadowolone.

Do piątku trwała rekrutacja do klas IV w trzech nowo utworzonych szkołach podstawowych. Placówki mogą być zadowolone. 

W trzech szkołach podstawowych (nr 2, 8 i 14) radni zezwolili na rekrutację do klas IV. To była furtka bezpieczeństwa, ponieważ szkoły przejmą mniej obecnych klas VI, niż planowano. Tak jest chociażby w Szkole Podstawowej nr 8, gdzie wbrew ustaleniom z poprzedniego roku, jedna z klas zostanie jednak w Szkole Podstawowej nr 22. 

[ZT]18538[/ZT]

Podczas zgadzania się na zmiany radni mieli obawy, czy ktoś się zgłosi do nowo tworzonych klas IV. Rekrutacja trwała do piątku 20 kwietnia do 15:00. Jak się okazało, znalazło się całkiem sporo uczniów, którzy zmienią swoją dotychczasową placówkę.

Zgodnie z rozporządzeniem prezydenta, oddział na tym poziomie może liczyć od 22 do 28 uczniów. Najlepiej rekrutacja poszła na Podolszycach - tu klasa zapełniła się w 100%, a troje uczniów jest na liście rezerwowej. Wymógł spełniła też Szkoła Podstawowa nr 14, gdzie w piątek zapisanych było 22 uczniów. Do Szkoły Podstawowej nr 2 zgłosiło się 20 chętnych. Tu do limitu postawionego przez zarządzenie brakuje dwoje uczniów. 

- Na pewno zostaną uruchomione te oddziały, które spełniły limit - mówi Roman Siemiątkowski, wiceprezydent ds. polityki społecznej. - W przypadku Szkoły Podstawowej nr 2 poddamy to analizie. 

Wydaje się jednak, że wszystkie trzy oddziały zostaną uruchomione od września. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE