Reklama

Trzy lata od katastrofy. Co w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Trzy lata od katastrofy. Co w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tak jak w zeszłym roku miasto nie organizuje żadnych obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej, a płocki PiS uroczystości rocznicowe w Płocku przesunął na weekend. 10 kwietnia pamięć posłanki Jolanty Szymanek-Deresz uczczą jej przyjaciele z płockiego SLD.

Tak jak w zeszłym roku miasto nie organizuje żadnych obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej, a płocki PiS uroczystości rocznicowe w Płocku przesunął na weekend. 10 kwietnia pamięć posłanki Jolanty Szymanek-Deresz uczczą jej przyjaciele z płockiego SLD.

W środę mijają trzy lata od katastrofy rządowego Tupolewa na lotnisku w Smoleńsku. Jeśli chodzi o uroczystości upamiętniające rocznicę tragedii w Płocku, to porównaniu z ubiegłym rokiem niewiele się zmieniło: jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym, Ratusz nie planuje żadnych uroczystości związanych z trzecią rocznicą katastrofy. Również płocki PiS ma podobne plany jak przed rokiem: 10 kwietnia organizowany jest wyjazd autokarami do Warszawy na stołeczną manifestację. Są jeszcze wolne miejsca, chętni mogą się zgłaszać do biura poselskiego posła Wojciecha Jasińskiego (tel. 24 2627441).Z kolei płockie obchody przesunięto na niedzielę 14 kwietnia - o 12.30 w kościele na Górkach zostanie odprawiona msza w intencji ofiar Katynia i Smoleńska, podczas której ks. bp Roman Marcinkowski poświęci dwie nowe tablice pamiątkowe, po mszy zaplanowano przemarsz z Górek na Stanisławówkę i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą 96 ofiar katastrofy.

Jedynie płockie SLD spotka się w Płocku 10 kwietnia, by jak co roku pod tablicą poświęconą posłance ziemi płockiej Jolancie Szymanek-Deresz , uczcić trzecią rocznicę katastrofy. Uroczystość ma charakter półoficjalny w takim sensie, że zorganizowali ją przyjaciele zmarłej z rady miejskiej SLD, ale zaproszeni mogą czuć się wszyscy płocczanie. Uroczystość odbędzie się 10 kwietnia o 17.30 przy tablicy upamiętniającą parlamentarzystkę przy Starym Rynku 27, gdzie mieściło się biuro poselskie posłanki.

Na zdjęciu Jolanta Szymanek-Deresz, fot. Radosław Malinowski

Czytaj też:

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii:

Czytaj też:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE