Reklama

Trzeba częściej opróżniać śmietniczki? Wypowiedzcie się

Opublikowano:
Autor:

Trzeba częściej opróżniać śmietniczki? Wypowiedzcie się - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ratusz prosi mieszkańców, aby wypowiedzieli się na temat utrzymania czystości i porządku w mieście. Będzie obowiązywał nowy regulamin. Ogłoszono w tej sprawie konsultacje społeczne.

Płocki Ratusz prosi mieszkańców, aby wypowiedzieli się na temat utrzymania czystości i porządku w mieście. Będzie obowiązywał nowy regulamin. Ogłoszono w tej sprawie konsultacje społeczne.

W konsultacjach ogłoszonych przez Ratusz mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Płocka, w tym właściciele nieruchomości na terenie miasta.

Jak wyjaśniają urzędnicy, celem konsultacji jest zapoznanie mieszkańców ze zmianami, jakie wprowadzono w gminnym systemie gospodarowania odpadami. Chodzi zwłaszcza o sposób segregowania odpadów w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej (rozporządzenie ministra środowiska wejdzie w tej sprawie wejdzie w życie 1 lipca 2017 roku). Dokonano również zmian w regulaminie w zakresach wskazanych w orzeczeniach sądów administracyjnych i związanych ze stanowieniem prawa miejscowego przez Radę Miasta.

Regulamin dotyczy m.in. takich spraw, jak sprzątanie po psie, zakaz wprowadzania zwierząt na place zabaw należących do gminy, aby nie składować odgarniętego śniegu wokół pni drzew czy też w sposób utrudniający przejście pieszemu. Odpady komunalne powstające na terenie nieruchomości muszą być zbierane selektywnie, umieszczane w odpowiednio oznakowanych kontenerach, pojemnikach lub workach. Podział dotyczy papieru (w tym opakowań z tektury – pojemniki/worki koloru niebieskiego), metali, tworzyw sztucznych (w tym opakowań wielomateriałowych, metale i tworzywa sztuczne mamy umieszczać w workach/pojemnikach koloru żółtego), szkła (worki/pojemniki koloru zielonego), odpadów ulegające biodegradacji (worki/pojemniki koloru brązowego), odpadów budowlanych i rozbiórkowych (pojemniki/worki mają być dostarczane przez przedsiębiorcę i odebrane po zakończeniu prac, trzeba je umieszczać przy altanach śmietnikowych), mebli i odpadów wielkogabarytowych, odpadów niebezpiecznych i chemikaliów, opon do samochodów osobowych, zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, zużytych baterii i akumulatorów, przeterminowanych leków. Wciąż będą stały pojemniki z napisem „niesegregowane”, aby umieszczać w nich przykładowo stare buty czy też ubrania.

Częstość opróżniania koszy na śmieci w miejscach publicznych powinno odbywać się minimum raz dziennie w miejscach o dużym natężeniu ruchu (a jeśli jest rzadziej uczęszczane, wówczas raz na dwa dni). Można już zapoznać się z treścią projektu regulaminu utrzymania czystości i porządku na stronie internetowej Ratusza w zakładce „konsultacje społeczne”. Opinie przysyłamy drogą mailową na adres [email protected] lub na piśmie skierowanym do oddziału gospodarowania odpadami w wydziale kształtowania środowiska w Urzędzie Miasta Płocka najpóźniej do 24 lutego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE