Reklama

Trwają wzmożone kontrole drogówki

Opublikowano:
Autor:

Trwają wzmożone kontrole drogówki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez cztery dni policjanci zamierzają prowadzić wzmożone kontrole. Skupią uwagę m.in. na bezpieczeństwie pieszych na drogach, ale też na zachowaniach kierujących pojazdami względem pieszych.

Przez cztery dni policjanci zamierzają prowadzić wzmożone kontrole. Skupią uwagę m.in. na bezpieczeństwie pieszych na drogach, ale też na zachowaniach kierujących pojazdami względem pieszych.

W piątek i niedzielę (8 i 11 marca) policjanci zweryfikują stan trzeźwości kierowców. Sprawdzą także, czy kierujący nie poruszają się z nadmierną prędkością.

- Podczas minionego weekendu na drogach powiatu płockiego doszło do 7 kolizji drogowych oraz jednego wypadku. W Płocku policjanci wykonywali czynności na miejscu 17 zdarzeń drogowych - przypomina sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych jest niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Działania, które już od dziś prowadzić będą płoccy policjanci, mają dyscyplinować kierujących do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w szczególności dotyczących prędkości. Ponadto mundurowi zintensyfikują badania stanu trzeźwości kierujących.

Funkcjonariusze apelują o rozsądne zachowanie i trzeźwość za kierownicą. - Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na szybkość reakcji, nasze samopoczucie oraz sposób postrzegania otoczenia.

Natomiast w dniach 9 i 10 marca policjanci skupią swoją uwagę na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego: - Niestety sprawcami wielu zdarzeń drogowych na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku są piesi - mówi rzeczniczka płockiej policji. - Najczęstszym popełnianym przez nich wykroczeniem jest przechodzenie na drugą stronę jezdni w miejscach niedozwolonych. W związku z tym w dniach 9 i 10 marca, realizując działania „Bezpieczny pieszy na Mazowszu”, policjanci szczególną uwagę skierują na zachowania pieszych na drogach, ale też kierujących w stosunku do pieszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE