Reklama

Reklama

Trwa remont. Niedługo zamkną skrzyżowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Trwa remont. Niedługo zamkną skrzyżowanie  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa przebudowa ul. Chopina. W piątek 16 kwietnia całkowicie zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Chopina, Spółdzielczej i Lachmana.

Reklama

Od kilku tygodni trwa przebudowa ulicy Chopina, ale utrudnienia pojawiają się też z przejazdem innymi ulicami. Przykładowo aleja Piłsudskiego czasami zwężana jest do 1-2 pasów. 

W piątek 16 kwietnia, po szczycie komunikacyjnymi, czyli ok. godz. 17:00, zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Chopina, Spółdzielczej i Lachana. Do tej pory kierowcy, jadący ul. Spółdzielczą, mogli ominąć zamknięty fragment ul. Chopina właśnie przez Lachmana. Teraz będzie to niemożliwe, planowo do 30 września. 

- Prace polegają przede wszystkim na ułożeniu kolektorów deszczowych o dużej przepustowości. Jest to pierwszy etap prac zmierzający do wykonania wydajnego systemu odwodnienia wiaduktu w al. Piłsudskiego - tłumaczy Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta. 

Drogowcy ułożą nową nawierzchnię, zbudują dwukierunkową ścieżkę rowerową, poprawią także zatoczkę autobusową. To nie koniec. Nie będzie już jednego ze zjazdów z al. Piłsudskiego. Jadąc w kierunku centrum, chodzi o ten przed wiaduktem.

- Rozwiązanie takie podniesie poziom bezpieczeństwa rowerzystów. Zjazd krzyżuje się z magistralą rowerową i na skrzyżowaniu tym dochodziło do potrąceń - wyjaśnia Woźniak.

Planowany czas zakończenia przebudowy to 30 września. Do tego czasu ul. Chopina i fragment ul. Spółdzielczej będą całkowicie nieprzejezdne. Przejazd od strony skrzyżowania Chopina z Otolińską będzie możliwy wyłącznie dla mieszkańców z okolic ul. Kopernika, Kolberga i Stodółkiewicza.

Koszt przebudowy to nieco ponad 7,4 mln złotych. 3,755 mln pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

W ratuszu dodają, że trwa projektowanie przebudowy kolejnego odcinka ul. Spółdzielczej - od wiaduktu do ul. Wyszogrodzkiej. Projekt ma być gotowy latem 2021 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy