reklama
reklama

Trwa rekrutacja na Mazowszu. Trzynastka, dodatki, dłuższy urlop, ryczałt za dojazdy i mieszkanie. Ile można zarobić?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mazowiecka Służba Więzienna

Trwa rekrutacja na Mazowszu. Trzynastka, dodatki, dłuższy urlop, ryczałt za dojazdy i mieszkanie. Ile można zarobić? - Zdjęcie główne

foto Mazowiecka Służba Więzienna

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMazowiecka Służba Więzienna prowadzi nabór do służby w zakładach karnych i aresztach śledczych. Obecnie poszukiwani są m.in. strażnicy, wychowawcy, kwatermistrzowie, informatycy, psychologowie, a nawet pielęgniarki i ratownicy medyczni.
reklama

Głównym celem pracy funkcjonariusza Służby Więziennej jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w miejscach, w których przebywają osoby osadzone w jednostkach penitencjarnych, czyli aresztach śledczych i zakładach karnych oraz resocjalizacja skazanych. 

O etat mogą ubiegać się osoby posiadające co najmniej średnie wykształcenie. Dzięki różnorodności stanowisk przyjmujemy także osoby po ukończeniu niemal każdego kierunku studiów. Najczęściej są to resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe, kryminologia, ale też finanse, kierunki pedagogiczne, psychologiczne, medyczne czy inżynierskie - wylicza por. Bartosz Muszyński, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie.

Służba Więzienna. Nabór do pracy na Mazowszu

Chętni przechodzą postępowanie kwalifikacyjne. W pierwszej kolejności sprawdzane jest spełnienie warunków przyjęcia do służby (m.in. posiadanie obywatelstwa polskiego, uregulowany stosunek do służby wojskowej, korzystanie z praw publicznych, niekaralność, posiadanie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby).

reklama

- Kolejne etapy to m.in. rozmowa kwalifikacyjna, test wiedzy, test sprawności fizycznej, ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Więziennej przez komisje lekarskie - dodaje por. Bartosz Muszyński.

Na Mazowszu działa 9 jednostek penitencjarnych, w tym Zakład Karny w Płocku.

Obecnie trwa nabór na stanowiska:

reklama

- strażnik działu ochrony
- referent działu kwatermistrzowskiego
- młodszy wychowawca działu penitencjarnego
- młodszy psycholog działu penitencjarnego
- młodszy psycholog działu terapeutycznego
- młodsza pielęgniarka/młodszy pielęgniarz/młodszy ratownik - medyczny ambulatorium z izbą chorych
- radca prawny
- szef kuchni
- młodszy referent działu kadr.

Służba Więzienna. Jakie są zarobki?

Na jakie zarobki można liczyć? 

Oprócz wynagrodzenia, funkcjonariusze liczyć mogą m.in. na trzynastkę, mundurówkę, dodatki za stopień, za staż pracy, wcześniejszą emeryturę, dłuższy urlop, dofinansowanie do wypoczynku, ryczałt za dojazdy do miejsca pełnienia służby, równoważnik za brak mieszkania. 

reklama

- Na wstępnie młody funkcjonariusz, na podstawowym stanowisku strażnika działu ochrony, już po ukończeniu szkoły średniej, mając około 20 lat, będzie zarabiał miesięcznie około 5270 zł na rękę - informuje por. Bartosz Muszyński. 

Szczegółowe informacje: tel. 695 886 606 oraz www.sw.gov.pl/praca-oferty/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-w-warszawie oraz w jednostkach podstawowych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo