Reklama

Triduum Paschalne w płockiej katedrze

Opublikowano:
Autor:

Triduum Paschalne w płockiej katedrze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczną się w czwartek obchody Triduum Paschalnego w katedrze płockiej. Ich ukoronowaniem będzie w sobotę Wielkanocna Liturgia Wigilii Paschalnej.

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczną się w czwartek obchody Triduum Paschalnego w katedrze płockiej. Ich ukoronowaniem będzie w sobotę Wielkanocna Liturgia Wigilii Paschalnej.

Wcześniej, bo już w czwartek o 10, Mszy Krzyżma Świętego przewodniczyć będą biskupi Piotr Libera i Roman Marcinkowski. W Eucharystii wezmą udział wszyscy kapłani diecezji płockiej, którzy odnowią swoje przyrzeczenia składane w dniu święceń. W czasie liturgii pobłogosławiony zostanie olej chorych i olej katechumenów. Konsekrowane też będzie krzyżmo do namaszczania nowo ochrzczonych i naznaczania bierzmowanych.

Po zakończeniu liturgii w Opactwie Pobenedyktyńskim odbędzie się braterskie spotkanie, podczas którego prezbiterzy diecezji płockiej złożą sobie życzenia świąteczne i spożyją wspólny posiłek. –

Nasze wielkoczwartkowe spotkanie w kapłańskiej wspólnocie będzie dla nas okazją do umocnienia w wierze i jednocześnie wezwaniem do świętości kapłańskiego życia – tymi słowami zaprasza na kapłańskie spotkanie biskup Piotr Libera. – Drodzy Bracia, liczę, że nikogo z Was nie zabraknie! Szczególnie tych z naszych braci kapłanów, którzy w ostatnich latach nie przybywali do Płocka na Mszę Krzyżma Świętego.

Wielki Czwartek to również msza Wieczerzy Pańskiej, której o 18 przewodniczył będzie biskup Piotr Libera. On również wygłosi kazanie.


W Wielki Piątek na 9 zaplanowana została Liturgia Jutrzni i Godziny Czytań, której przewodniczyć będzie bp Piotr Libera, który wygłosi też kazanie. Liturgii Męki Pańskiej o 18 poprowadzi bp Roman Marcinkowski.

W Wielką Sobotę o 8 rozpocznie się święcenie pokarmów, które trwać będzie do 17 z przerwą na Liturgię Jutrzni i Godziny Czytań, którą o 9 poprowadzi bp Piotr Libera. Wielkanocna Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpocznie się o 20. Przewodniczył jej będzie bp Piotr Libera, który wygłosi również kazanie.

W niedzielę Wielkiej Nocy o 6 rozpocznie się rezurekcja z procesją pod przewodnictwem bp. Piotra Libery. Po rezurekcji na dziedzińcu Opactwa Pobenedyktyńskiego odbędzie się śniadanie wielkanocne dla potrzebujących.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE