Reklama

Trening, dieta i suplementy na masę

Opublikowano:
Autor:

Trening, dieta i suplementy na masę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Proces rozbudowy masy mięśniowej można określić mianem wymagającego zadania. Wszak, aby doszło do wzrostu musimy zadbać nie tylko o właściwy trening, ale także dietę i opcjonalnie – suplementację.

Proces rozbudowy masy mięśniowej można określić mianem wymagającego zadania. Wszak, aby doszło do wzrostu musimy zadbać nie tylko o właściwy trening, ale także dietę i opcjonalnie – suplementację.

Cierpliwość, konsekwencja i czas

Podejmując trudy budowy masy mięśniowej musimy zdawać sobie sprawę, że temu wyzwaniu sprostać mogą tylko najwytrwalsi. Konsekwencja w dążeniu do celu w tym przypadku jest absolutnie kluczowa. Samodyscyplina to warunek konieczny do osiągnięcia celu.

Wiele osób rezygnuje z walki o lepsze „ja” nie dlatego, że nie wytrzymuje fizycznie. Problemem w zdecydowanej większości przypadków jest sfera mentalna – motywacja i determinacja.

Zaplanuj, wykonaj, ciesz się

Aby proces rozbudowy włókien mięśniowych został kompletnie zrealizowany należy zadbać o konkretny, możliwie szczegółowy plan działania. Powinien on obejmować nie tylko trening i dietę, ale także podejmowaną aktywność fizyczną, pracę czy rytm dobowy (godziny wstawania/zasypiania).

Posiadanie planu, poza tym, że pozwala zaoszczędzić sporo czasu jest również ważne z punktu widzenia motywacji. Zadaniowe podejście do tematu jest bowiem bardzo skuteczne.

Aby utrzymać motywację na najwyższym poziomie należy również posiadać jasny cel, monitorować na bieżąco postępy i nagradzać siebie za dobrze wykonaną pracę.

Tempo wzrostu masy mięśniowej w głównej mierze zależne jest od diety, treningu oraz zastosowanej suplementacji.

Jadłospis na masę mięśniową powinien być pełnowartościowy i zdrowy. Jego bilans musi być oparty nie tylko o wagę danej jednostki, ale także generowane zapotrzebowanie (formy aktywności, rodzaj wykonywanej pracy). Kluczowym aspektem diety jest jej regularność. Zaleca się konsumpcję od 5 do nawet 7 posiłków w ciągu doby. Jeść należy o stałych porach, w równych odstępach czasu (co około2-3 godziny).

Trening na masę powinien mieć charakter siłowy. Poprzez taką stymulację mięśni można osiągnąć najszybsze przyrosty. Najefektywniejsze będą ćwiczenia wielostawowe, tj.: martwy ciąg, przysiady, wiosłowanie, wyciskanie itd. Należy ćwiczyć 3-4 razy w ciągu jednego tygodnia. Objętość jednej sesji powinna wynosić około 6-9 ćwiczeń po 3-4 serie. W przypadku małych grup mięśniowych należy realizować 8 powtórzeń, zaś w przypadku dużych nawet 12.

Suplementacja na masę mięśniową to proces, który można stosować opcjonalnie. Nie mniej jednak, jeśli liczymy na szybkie i duże przyrosty – jej zastosowanie jest konieczne. Środki takie jak kreatyna, aminokwasy czy l-karnityna biorą udział w procesach wzrostu mięśnia. Z kolei gainery, białko i boostery energetyczne stanowią doskonałe uzupełnienie diety.

Po więcej informacji na temat budowy masy mięśniowej zapraszamy na stronę internetową przyrostmasy.pl.


 


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE