Autor: | Zdjęcie: Wisła Płock S.A.

Trener Wisły Marek Saganowski po pokonaniu Stali: Zrealizowaliśmy plan, ale martwi kontuzja Biernata - Zdjęcie główne

Mecz w Rzeszowie | foto Wisła Płock S.A.

WiadomościW meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi piłkarze Wisły Płock pokonali na wyjeździe Stal Rzeszów 1:0 i powoli pną się w górę tabeli. Niestety, bardzo poważnej kontuzji doznał obrońca Wisły Marcin Biernat.

Przed kilkoma meczami ósmej kolejki, zaplanowanymi na niedzielę, Nafciarze zajmowali siódme miejsce w stawce 18 ekip, mogli spaść najwyżej o jedną pozycję.

Przypomnijmy, że z pierwszej ligi do ekstraklasy awansują bezpośrednio dwie najlepsze ekipy, a te z miejsce 4-6 grać będą w barażach o jeszcze jedno, trzecie miejsce.

Po słabym początku ligi zespołowi z Płocka idzie coraz lepiej, Nafciarze wygrali trzy z czterech ostatnich meczów.

W piątek w Rzeszowie wygrali z przedostatnią w tabeli Stalą w skromnym stosunku 1:0 (0:0). Było to pierwsze zwycięstwo Wisły na wyjeździe od... 411 dni!

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że wywozimy trzy punkty z wyjazdu po ponad roku. Jeśli chodzi o mecz, to w pierwszą połowę weszliśmy dobrze, mieliśmy 2-3 sytuacje do strzelenia gola - mówi Marek Saganowski, trener Wisły Płock.

W drugiej połowie do momentu kontuzji Marcina Biernata gra płocczan także układała się dobrze.

- Ale po tym jak zawodnicy zobaczyli, że nasz filar defensywy jest znoszony z boiska, co mnie bardzo martwi, to Stal przejęła inicjatywę, rzuciła wszystkie siły do ofensywy - dodaje Saganowski. - W takich momentach naszym zawodnikom brakuje trochę wyrachowania, a z racji doświadczenia muszą więcej od siebie wymagać.

Niestety, kontuzja Biernata jest bardzo poważna, zawodnik zerwał ścięgno Achillesa. To oznacza minimum 6 miesięcy przerwy dla 31-letniego środkowego obrońcę, który przed tym sezonem przeszedł do Wisły z Górnika Łęczna.

Zdaniem Saganowskiego drużyna Wisły z tygodnia na tydzień, z meczu na mecz, staje się coraz silniejsza. Szkoleniowiec podziękował także kibicom Wisły, którzy pokonali kilkaset km i przyjechali do Rzeszowa, to najdalszy wyjazd w lidze.

Dodajmy, że kibice Nafciarzy obecni w Rzeszowie otrzymają od klubu darmowe zaproszenia na najbliższy domowy mecz Wisły.

W 9. kolejce pierwszej ligi Wisła zagra w Płocku w niedzielę  24 września o godz. 12:40 z GKS Tychy.