Reklama

Transport produktów w niskich temperaturach – jak się odbywa?

Opublikowano:
Autor:

Transport produktów w niskich temperaturach – jak się odbywa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firmy transportowe przewożą ładunki różnego rodzaju. Wśród nich znajdują się towary wymagające specyficznych warunków przewozowych. Jeśli potrzebne jest przewiezienie produktów wymagających niskich temperatur, warto zlecenie powierzyć firmie, która ma w tej kwestii doświadczenie. Czego należy oczekiwać od firm transportowych?

Firmy transportowe przewożą ładunki różnego rodzaju. Wśród nich znajdują się towary wymagające specyficznych warunków przewozowych. Jeśli potrzebne jest przewiezienie produktów wymagających niskich temperatur, warto zlecenie powierzyć firmie, która ma w tej kwestii doświadczenie. Czego należy oczekiwać od firm transportowych?

Jakie towary wymagają transportu w niskich temperaturach?

Istnieje wiele rodzajów produktów, które wymagają zachowania określonej i stałej temperatury. Zamówienia na transport chłodniczy są składane w przypadku owoców, warzyw i innych produktów spożywczych, a także niektórych kosmetyków, farmaceutyków i środków chemicznych. Specjalistyczna flota pojazdów jest przystosowana do przewożenia produktów wymagających niskich temperatur, a nawet mrożenia, i towarów delikatnych takich jak kwiaty. Właściwa organizacja i zachowanie najlepszych norm jakościowych transportu powodują, że towary docierają na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie.

Warunki transportu produktów w temperaturze kontrolowanej

W temperaturze kontrolowanej przewożone są produkty świeże i mrożone, a także towary, które charakteryzują się wrażliwością na różnice temperatur. Transport ładunków o specjalnych wymaganiach odbywa się zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Doświadczeni przewoźnicy potrafią zadbać o utrzymanie stałej temperatury w przestrzeni ładunkowej. Temperatura kontrolowana nie zawsze oznacza konieczność przechowywania produktów w temperaturze ujemnej, dlatego naczepy są przystosowane do przewożenia towarów w temperaturze mieszczącej się zwykle w przedziale od -25°C do +25°C. Należy pamiętać, że nie każda naczepa jest przystosowana do przewozów w temperaturach ujemnych, dlatego należy wybierać firmy transportowe specjalizujące się w tej dziedzinie, których flota jest odpowiednio przystosowana do wymogów produktów wymagających niskich temperatur. Poszczególne pojazdy są wyposażone w elektroniczny rejestrator temperatury i możliwość wydruku rejestru oraz lokalizację pojazdu za pomocą systemu GPS. Szczegóły usługi możesz przejrzeć na stronie www.dasko.com.pl/transport-chlodniczy-i-mrozniczy. Warto korzystać z oferty sprawdzonych firm transportowych.

Przewóz towarów wymagających różnych temperatur

Zdarza się, że konieczne jest przewiezienie produktów wymagających różnych temperatur. Jak rozwiązać problem, jeśli do ich transportu wystarczy jedna naczepa? Wyspecjalizowany tabor jest przystosowany do sytuacji tego typu. W obrębie jednej naczepy może być realizowany transport mroźniczy i chłodniczy. Może być wymagane nawet ustawienie kilku różnych temperatur. Naczepy chłodnicze są wyposażone w ściany grodziowe, które można wyjmować lub wkładać i w każdej powstałej przestrzeni może być utrzymywana inna temperatura. Eksperci w dziedzinie transportu produktów w temperaturze kontrolowanej bez problemu radzą się z wyjątkowymi sytuacjami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE